دکتر خالد القدومی:
راهپیمایی روز قدس دفاع از امنیت ملی کشورهای اسلامی است

دکتر خالد القدومی:

“دکتر خالد القدومی” نماینده جنبش حماس در جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری پایگاه خبری جلفابازار: برپایی روز جهانی قدس را راه حل مناسبی برای بازگردادند مسئله مسجد الاقصی به اولویت اول امت اسلامی دانست و در این خصوص گفت: متاسفانه وضعیت منطقه بسیار پیچیده شده است و به دلیل اختلاف داخلی زیاد میان فرزندان امت اسلامی از هدف اصلی خود دور شده ایم، مسئله فلسطین که مسئله اصلی و مرکزی امت اسلامی است و می توان گفت که عادلانه ترین و پاک ترین هدف مسلمانان است از اولویت خارج شده است. امروزه شاهد دریایی از اختلاف ها در منطقه خود هستیم و این اختلافات باعث شده تا متاسفانه امروز رژیم صهیونیستی علی رغم اینکه به دلیل مشکلات داخلی بسیار زیادش باید در بدترین وضعیت خود باشد از نظر سیاسی در وضعیت مناسبی قرار داشته باشد.

وی ادامه داد: مناسبت هایی همچون روز جهانی قدس باید مسئله قدس و فلسطین را به جایگاه اولویت اول جهان اسلام بازگرداند اما متاسفانه اختلاف های سیاسی موجود در منطقه باعث شده تا نتیجه مطلوبی از روز قدس حاصل نشود و امروزه به هدف اصلی این روز که به خاطر آن آخرین جمعه مبارک رمضان به نام روز قدس نامگذاری شده است توجه کافی نشود.

او همچنین تاکید کرد: باید به این نکته توجه کنیم که روز قدس تنها مناسبتی برای گرامی داشت قبله اول مسلمانان در آخرین جمعه ماه رمضان نیست و به طور قطع هدف امام خمینی نیز تنها توجه به مسئله قدس در یک روز به خصوص نبوده است. مسئله فلسطین باید یک مسئله فرهنگی و دغدغه همه روزه جوانان منطقه و ملت ایران باشد.

نماینده جنبش حماس به برگزاری مراسم روز قدس در فلسطین اشاره کرد و گفت: در فلسطین و خصوصا نوار غزه مراسم روز جهانی قدس به طور گسترده ای برگزار می شود و تعداد زیادی از مقامات سیاسی جنبش حماس و سایر گروه های فلسطینی در این مراسم شرکت خواهند کرد، در حقیقت هدف از برپایی این مراسم بیش از آنکه یادآوری مسئله قدس باشد، اهتمام به آن و تلاش برای این مسئله است. روز قدس چه از سوی یک شیعه اعلام شده باشد چه از سوی یک سنی و چه از سوی یک عرب اعلام شده باشد و چه از سوی یک غیر عرب باید آن را گرامی بداریم و به هدف اصلی آن توجه داشته باشیم.

وی ادامه داد: امام خمینی (ره) این سنت حسنه را پایه ریزی کرد تا فرهنگ مردم را ارتقا بدهد و توجه آنان را به مسئله قدس معطوف کند، راهپیمایی های روز قدس رژیم صهیونیستی را آزار می دهد و ملت فلسطین را قدرتمند تر می کند. امیدواریم روز جهانی قدس بار دیگر ملت های منطقه را با یکدیگر متحد کند.

او در بخش دیگری از سخنانش گفت: افرادی که حامل دیدگاه مقاومت و انقلابی در منطقه هستند با برپایی راهپیمان روز قدس مسئله فلسطین را به جایگاه اصلی خود باز می گردانند و خطاب به جهانیان می گویند که ما همچنان مقاومت خواهیم کرد و از مواضع خود عقب نشینی نمی کنیم و به جنگ با دشمن صهیونیست ادامه خواهیم داد. تهدید دشمن صهیونیستی تنها متوجه فلسطین نیست بلکه تهدید امنیتی این رژیم نامشروع متوجه تمام پایتخت های کشورهای اسلامی است.

خالد القدومی در همین خصوص ادامه داد: به همین دلیل برپایی راهپیمایی های روز قدس تنها اعلام همبستگی با فلسطین نیست بلکه در حقیقت تمامی ما در حال دفاع از خود هستیم زیرا رژیم صهیونیستی امنیتی ملت تمام مسلمانان را مورد تهدید قرار داده است، رژیم صهیونیستی که بر کشتار کودکان اصرار دارد تهدیدی برای امنیت تمام بشریت است ، برای نمونه این رژیم در نوار غزه به خوبی از زمان خروج دانش آموزان از مدارس اطلاع داشت و عامدانه در این زمان اقدام به بمباران مناطق مختلف می کرد.

انتهای پیام/

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.