به گزارش پایگاه خبری جلفابازار: از تبریز، حجت‌الاسلام والمسلین سیدمحمدعلی آل‌هاشم در خطبه‌های امروز نماز جمعه تبریز با اشاره به فرارسیدن سالروز ترور مقام معظم رهبری اظهار کرد: تفضل الهی بود که ایشان آسیب جدی نبینند، بمانند و پرچم انقلاب و اسلام را بر دوش بگیرند.

وی با بیان اینکه بعد از 29 سال از رحلت امام خمینی (ره) مقام معظم رهبری با همان صلابت رهبری می‌کنند افزود: چشم تمام مسلمانان جهان به ایران و رهبری است.

امام جمعه تبریز، به خیانت‌های عربستان در یمن و حمایت از تروریست در سایر کشورهای اسلامی اشاره کرد و گفت: سفر رئیس جمهور آمریکا به عربستان وسرزمین‌های اشغال نشان از توطئه جدید طراحی شده و حمایت از جنگ‌های نیابتی علیه محور مقاومت است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه امروز منطقه و جهان اسلام دوران حساس و سرنوشت‌سازی را سپری می‌کند ابراز داشت: برخی دولت‌های عربی که داعیه رهبری جهان اسلام را دارند، به مقابله با ملت‌های منطقه برخاسته و دست به اقداماتی زده‌اند که در راستای سیاست‌های دشمنان اسلام است.

وی با بیان اینکه برخی سران کشورهای عربی شدیداً احساس خطر کرده‌اند و برای حفظ خود با دشمنان اسلام متحد شده‌اند تصریح کرد: تهاجم به ملت مظلوم یمن و حمایت از گروهک‌های تروریستی، نمونه‌ای از جنگ‌های نیابتی علیه مسلمانان برای تضعیف اسلام و انحراف افکار عمومی از فلسطین و تأمین امنیت رژیم صهیونیستی است.

هاشم با اشاره به اینکه استکبار جهانی از وضعیت موجود جهان اسلام سوء استفاده می‌کند و با پشتیبانی از تروریست‌ها در عراق و سوریه اسرائیل را در حاشیه امن قرار داده تا مسئله فلسطین را از افکار عمومی دنیا محو کند خاطرنشان کرد: با تمام تلاش‌ها، اسلام و مسلمانان واقعی کارخود را ادامه می‌دهند و به زودی قدس شریف را از چنگال اسرائیل و دشمنان خارج می‌کنند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه کشورهای مسلمان همسایه باید متوجه باشند که اسرائیل می‌خواهد بین مسلمانان تفرقه بیندازد، گفت: اخیراً در جمهوری آذربایجان با عنوان تأمین امنیت بازی کشورهای اسلامی، از رژیم صهیونیستی درخواست همکاری شده که در 16 فروردین 96 هواپیمای خصوصی یکی از شرکت‌های اسرائیلی وارد باکو شد که حامل بار دستگاه‌های الکترونیکی و اطلاعاتی از سوی موساد بود، ضمن اینکه پس از ورود این پرواز به باکو یکی از نیروهای مخفی موساد با پوشش کارمند سفارت اسرائیل که متخصص دستگاه‌های شنود بود، برای انتقال محموله به باکو رفت و 30 مأمور ویژه با خود به جمهوری آذربایجان وارد کرد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی ابراز داشت: ای دولت دوست و همسایه مسلمان، اسرائیل می‌خواهد در بین ما اختلاف بیندازد، حضور نیروهای موساد در آذربایجان به بهانه تأمین امنیت بازی‌ها، فرصت مناسبی قرار داد تا با کنترل و رصد اطلاعاتی محل تردد ایرانی‌ها و مسلمانان، برای یارگیری تلاش کند، لذا جمهوری آذربایجان نگذارد اسرائیل بین مسلمانان و همسایگان اختلاف اندازد.

انتهای پیام/

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.