درگیری‌های شدید در محور «عین‌ترما-جوبر»/ جنگ داخلی تکفیری‌ها در «غوطه‌شرقی» ادامه دارد

به گزارش پایگاه خبری جلفابازار از خبرنگار خبرگزاری تسنیم در دمشق، منابع سوری از موفقیت نیروهای ارتش در آزادسازی سد «الوعر» و مناطق اطراف آن در داخل مرزهای اداری استان دیرالزور در جنوب شهر البوکمال پس از پیشروی این نیروها به مرزهای سوریه و عراق در شمال خبر دادند.

منابع وابسته به معارضان سوری به کنترل 85 کیلومتر مربع از مرزهای سوریه و عراق توسط نیروهای ارتش اعتراف کرده‌اند.

در شرق پایتخت یک منبع میدانی در گفـتگو با خبرنگار تسنیم از درگیری‌‌های شدید میان ارتش و گروه‌های تروریستی فیلق‌الرحمن و جبهه النصره در محور «عین ترما-جوبر» خبر داد. تانک‌ها و نیروی هوایی هم خطوط کمک‌رسانی به تروریست‌ها و مواضع آنها را به شدت هدف قرار می‌دهند.

این منبع اعلام کرد نیروهای ارتش تعدادی از ساختمان‌هایی را که به عنوان مقر گروه‌های تروریستی در منطقه طیبه در شرق محله جوبر مورد استفاده قرار می‌گرفت، پاکسازی کردند. همچنین یک سرکرده باند فیلق الرحمن به نام ابوسعید الباشا ساعاتی پس از تهدید نیروهای ارتش در رسانه‌های متعلق به تروریست‌ها، به ضرب گلوله نیروهای ارتش به هلاکت رسید، دو روز پیش هم سرکرده چچنی این باند در جوبر به هلاکت رسیده بود.

خبر دیگر اینکه تروریست‌های جیش الاسلام به شهرک بیت سوی یکی از مقرهای تروریست‌های فیلق الرحمن در غوطه شرقی حمله کردند که در نتیجه آن 17 تروریست از دو طرف به هلاکت رسیدند.

در شمال سوریه هم نیروهای ارتش با حمایت نیروهای همپیمان چندین نقطه در شرق شهرک «ام میال» در جاده اثریا به خناصر در حومه جنوبی حلب را پس از درگیری با تروریست‌های داعشی آزاد کردند.

منابع سوری همچنین از درگیری میان ارتش و تروریست‌های داعشی در محور جنوبی و اطراف فرودگاه نظامی دیرالزور و حملات هوایی به مواضع آنها در مناطق دیگر خبر دادند.
انتهای پیام/

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.