امام جمعه اهر:
زیرسئوال بردن قوه قضائیه نقطه شروع فساد در کشور است

امام جمعه اهر:

به گزارش پایگاه خبری جلفابازار از اهر، آیت‌الله جواد حاجی‌زاده در دیدار با رئیس، دادستان و قضات دادگستری شهرستان اهر که به مناسبت هفته قوه قضائیه صورت گرفت، اظهار کرد: بیان و اطلاع‌رسانی عملکرد دستگاه قضایی در هفته قوه قضائیه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بوده و همین‌طور هفته دولت فرصتی مناسب برای دولتمردان در جهت انعکاس عملکرد و فعالیت‌های خوب و بد و نقاط ضعف و قوت است.

وی با اشاره به اینکه رضایت‌مندی مردم از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بسیار مهم حائز اهمیت است، افزود: مردم که در راهپیمایی‌ها و انتخابات حضور پرشور و حماسی دارند به تعبیر مقام معظم رهبری رضایت آن‌ها از نظام بوده و باید مسئولین با انعکاس عملکردها همچنان به دنبال جلب رضایت مردم و رفع گره از مشکلات آن‌ها باشند.

امام جمعه اهر ادامه داد: قوای مقننه، مجریه و قضائیه همانند زنجیر به هم متصل هستند و اگر از همدیگر پشتیبانی نکرده و در یک مسیر همسو نباشند یقیناً برخی نارسایی‌هایی را به وجود می‌آورد و با توجه به اینکه هر مجموعه وظایف و اختیاراتی دارند و اگر این وظایف به‌درستی عمل شود مشکلی به وجود نخواهد آمد.

آیت‌الله حاجی‌زاده در ادامه بابیان این‌که در گذشته در کشور به‌اندازه تعداد پرونده‌های زمان حاضر طلاق، مهریه و شکایت نبود و تازه به وجود آمده است، گفت: این معضلات اجتماعی ناشی از آن است فعالیت‌های فرهنگی در جامعه کمتر شده و آسیب‌های اجتماعی افزایش‌یافته، بنا به فرمایش مقام معظم رهبری باید فعالیت‌های فرهنگی به‌گونه‌ای اجرایی شود تا معضلات جامعه ریشه‌کن شود.

وی تصریح کرد: حمایت از مظلومان، برقراری عدالت اجتماعی و مقابله با ظالم و ظالمین و همه این‌ها مطالبات اسلام است و مشروعیت رهبری و قوه قضائیه وابسته به مبارزه با فساد، تبعیض و نیز عدالت‌خواهی است و تحقق حکومت اسلامی بر این پایه و اساس بوده و همه تکلیف داریم تا عدالت را در جامعه برقرار کنیم و این امر تحقق نمی‌یابد مگر این‌که با فساد و افزون خواری افراد مفت خوار و سوءاستفاده کن مبارزه کنیم.

امام جمعه اهر با تأکید بر اینکه اگر با فساد مبارزه و مقابله نشود فساد همه‌جا را احاطه می‌کند، بیان کرد: ظلم، تبعیض و فساد از جمله عواملی است که حتی باعث براندازی نظام نیز می‌شود، عدل و قسط مهم‌ترین تکلیف قوه قضائیه بوده و همین دستگاه نبض دستگاه اداری و نظم عمومی کشور است.

آیت‌الله حاجی‌زاده تأکید کرد: اگر در عرصه قضا حکومت موفق عمل نکند در واقع در هیچ‌یک چیزی موفق نمی‌شود و بنا به تعبیر مقام معظم رهبری زیر سؤال بردن قوه قضائیه نقطه شروع فساد در آن کشور است نه اینکه قوه قضائیه درست‌کار می‌کند بلکه در همین قوه تخلفاتی نیز وجود دارد و باید همه پیکره قوه قضائیه را به رسمیت بشناسند و باید گفت که هرکسی قانون جمهوری اسلامی را زیر پا بگذارد خائن محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.