استاندار آذربایجان شرقی:
هیچ احدی اجازه ممانعت از اجرای پروژه‌های صنعتی و اقتصادی را ندارد

استاندار آذربایجان شرقی:

به گزارش پایگاه خبری جلفابازار از تبریز، اسماعیل جبارزاده ظهر امروز در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه باید مانند سایر حوزه‌ها، در موضوعات سرمایه گذاری و توسعه بتوانیم رتبه‌های اول را در کشور کسب کنیم، اظهار کرد: آذربایجان شرقی با 365 طرح پس از استان همدان با 1253 رتبه دوم را کسب کرد که باید تلاش کنیم در رتبه اول قرار بگیریم.

وی با تاکید بر اینکه از تمام طرح‌های جدید که مورد تأیید قرار گیرد، حمایت می‌کنیم، افزود: تلاش می‌کنیم تا رسیدن به مرحله بهره‌برداری حمایت‌های لازم صورت گیرد.

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه در حوزه ایجاد فرصت‌های شغلی از طریق اتمام طرح‌های مختلف استان هم موفقیت ارزشمندی کسب کردیم ابراز داشت: 5 هزار و 19 نفر هم از طریق اتمام طرح‌های جدید وارد بازار کار شدند و استان کرمان در این زمینه رتبه دوم را دارد.

جبارزاده با ابراز امیدواری بر اینکه در سال 96 با تزریق اعتبارات بیشتر به بخش دولتی و تأمین منابع مالی و همت بیش از پیش بخش غیردولتی، تعداد طرح‌های پایان یافته بیش از سال گذشته باشد و بیشترین میزان اشتغال را در استان انجام دهیم افزود: استفاده از سرمایه‌های خارجی نیز یکی از اولویت‌های ماست.

وی با بیان اینکه بانک‌ها را باید موظف کنیم، بخش عمده‌ای از سپرده‌هایی که از مردم استان می‌گیرند را به بحث توسعه صنعت و تولید استان اختصاص دهند، تصریح کرد: باید تلاش کنیم پول و سپرده‌های مردم استان در همین استان مصرف شود تا به توسعه استان کمک کند.

استاندار آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه با همان روحیه‌ای که در سال قبل برای اقتصاد مقاومتی داشتیم با داشتن یکسال تجربه موفق، در سال 96 هم تلاش‌ها را مضاعف کنیم، گفت: در شرایطی وارد سال 96 شدیم که تجربه یک سال عمل به اقتصاد مقاومتی و حضور در میادین مختلف را داریم لذا باید کمر همت را ببندیم و سال 96 باید سال شکوفایی استان از نظر بالا رفتن میزان تولید و میزان اشتغال باشد که این مهم اصلی‌ترین اولویت ما در سالجاری خواهد بود.

وی از فعالیت ارزنده «کارگو» در مدت کوتاه راه‌اندازی آن در فرودگاه تبریز قدردانی کرد و ابراز داشت: در گذشته کارگو نداشتیم و گله‌مند بودیم که چرا بخش خصوصی از آن استفاده نمی‌کند ولی ایجاد کردیم و در فاصله بسیار کمی، کارگو سود‌دِه شده ‌که این نشان از اقبال بخش خصوصی از کارکو است و امیدورایم بخش عمده‌ای از صادرات ما و بخصوص کالاهای با ارزش همچون فرش، صنایع دستی و … از این طریق صورت گیرد، ماهم آمادگی داریم تا از یک کیلو تا هزار را از طریق کارگو صادر کنیم.

جبارزاده با اشاره به اینکه در توسعه روستایی نیز باید قدم‌های بزرگتری برداریم خاطرنشان کرد: برخی طرح‌هایی که در روستاهای استان اجرا می‌شود، الگوسازی برای سایر روستاهاست وگرنه اقدام بزرگی برای استان محسوب نمی‌شود.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه در سال 96 توجه ویژه‌ای به حوزه خدمات، IT، ICT و شرکت‌های دانش بنیان خواهیم داشت گفت: شرکت‌های دانش بنیان در دانشگاه تبریز باید راه اندازی و تقویت شوند، چراکه دانشگاه می‌تواند با کمترین اقدام هم درآمدزایی کند و هم اشتغال پیادار ایجاد کند.

استاندار آذربایجان شرقی در پایان با بیان اینکه در استان هیچ احدی اجازه ممانعت از اجرای پروژه‌های صنعتی و اقتصادی را ندارد گفت: در روستاها نیز نباید جلوی اجرای پروژه‌های معدنی و صنعتی را بگیرند، تولید و اشتغال باید تقویت شود و ممانعت از این موضوع مخالفت با بیانات رهبری است.

وی با تاکید بر اینکه در برابر زیاده‌خواهی همه می‌ایستیم و طبق قانون با سنگ‌اندازان در این مسیر برخورد می‌کنیم تصریح کرد: نباید از سرمایه‌گذار و تولیدکننده فراتر از قانون مطالبه‌ای داشته باشیم لذا طبق قانون حقوق تعلق گرفته را بررسی کرده و با زیاده‌خواهان برخورد می‌شود که و این موضوع به عنوان مصوبه در این شورا تصویب شد چراکه حمایت از تولید و ایجاد کنندگان اشتغال مورد حمایت مدیران استان است.

انتهای پیام/

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.