حمله موشکی سپاه نشانگر تداوم همکاری نظامی ایران، سوریه و محور مقاومت است

«ربیع قلعه‌جی» عضو پارلمان سوریه در گفت‌وگو با خبرنگار گروه بین الملل پایگاه خبری جلفابازار:حملات موشکی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران به مواضع تروریست‌ها در سوریه را نشانگر همراهی تهران با دمشق در مبارزه با تروریسم دانست.

وی در خصوص علت هدف قرار دادن مواضع تکفیری‌ها توسط سپاه ایران تصریح کرد: معتقدم که این اقدام، گامی صحیح و ضروری و همچنین پاسخی قاطع بود و در زمانی مناسب انجام شد. حملات موشکی سپاه نکات دیگری هم داشت؛ از جمله اینکه این اقدام نشانگر تداوم همکاری نظامی میان ایران و سوریه و محور مقاومت است و همچنین تأکیدی است بر نقش محوری و مهم ایران در زمینه مبارزه با تروریسم و همراهی تهران با دمشق در مقابل تروریست‌ها.

عضو پارلمان سوریه در ادامه درباره پیام این اقدام سپاه ایران به حامیان تروریسم نیز گفت: پیام این حمله به نمایش گذاشتن قدرت موشکی ایران و حمایت از تلاش‌های بین المللی برای مبارزه با داعش بود. معتقدم که رژیم سعودی حقیقت موضع ایران را به‌ویژه در این عملیات درک کرد اما حماقت سیاستمداران سعودی مانع از اعتراف آنها به این حقیقت می‌شود و آنها به حمایت خود از تروریسم ادامه خواهند داد. نشانه این موضوع نیز امضای توافق‌نامه‌های اقتصادی هنگفت با آمریکا در نشست اخیر ریاض بود. باید بدانیم که ایران با این اقدام داعش را مجازات کرد و سعودی‌ها و حامیان داعش باید صدای سیلی ایران را بشنوند.

وی در ادامه افزود: طبیعتاً رژیم سعودی در قبال این دستاورد سپاه ایران سکوت می‌کند، زیرا همگان می‌دانند که سعودی‌ها حامی اصلی داعش هستند و در صورت محکومیت اقدامات داعش، در واقع رفتار رژیم خودشان را محکوم کرده‌اند، بنابراین سکوت و عدم بروز احساسات برای آنها بهتر است.

ربیع قلعه‌جی در پایان به بررسی اقدامات ایران و آمریکا در مبارزه با تروریسم و تحریم سپاه ایران توسط آمریکا به‌بهانه و ادعای کارهای تروریستی پرداخت و گفت: ادعای آمریکایی‌ها مبنی بر انجام اقدامات تروریستی توسط سپاه ایران صحت ندارد و روشی که سپاه پاسداران ایران در پیش گرفته، صحیح است و ادامه دارد. حملات آمریکا علیه داعش با ایران تفاوت دارد. ائتلاف تحت امر آمریکا از همان ابتدای تأسیس خود هیچ حمله مستقیمی علیه داعش نکرده و دستاوردی نداشته است و در حقیقت موجب طولانی شدن عمر این گروه تروریستی می‌شود. همین موضوع نشانگر توان بالای نظامی ایران در بعد موشکی است که با این دستاورد خود تروریست‌ها را به هراس انداخته و پیام هشداری را نه‌تنها برای دشمن صهیونیستی بلکه به آمریکا و کشورهای حوزه خلیج فارس هم ارسال کرد.

انتهای پیام/*

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.