اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد:
آقای روحانی از تبعیض نهادهای سیاست‌گذار نسبت به دانشگاه آزاد جلوگیری کنید

اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد:

به گزارش گروه دانشگاه پایگاه خبری جلفابازار: جمعی از استادان و کارمندان معترض به حذف رشته‌ محل‌های دانشگاه آزاد از سوی وزارت علوم در نامه ای به رئیس جمهور خواستار جلوگیری از سیاست‌های تبعیض آمیز نهادهای نظارتی با دانشگاه‌ها شدند.

متن این نامه به شرح ذیل است:

حضور محترم ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
و ریاست محترم هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی

با سلام و عرض احترام

بر ما نویسندگان این نامه ببخشایید که صریح و بی‌پرده می‌نویسیم، […] در این شکوائیه می‌خواهیم از فشار ناحقی که دستگاه‌های رسمی متولی آموزش عالی در اعطای رشته‌محل‌های دانشگاهی بر دانشگاه آزاد اسلامی روا داشته اند، فریاد برآوریم و بار دیگر توجه آن دو مقام محترم و مسئول را به این مهم معطوف کنیم که در صورت ادامه‌ی روند کنونی و اعمال این سهمیه‌بندی، همین امسال بسیاری از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ورشکست خواهند شد و گروه بزرگی از اعضای هیات علمی و کارمندان آن که همگی از زمره‌ی نخبگان و تحصیلکردگان ایران اسلامی‌اند به خیل بیکاران کشور اضافه می‌شوند.

عالیجنابان!عملکرد […] متولیان امر در حذف رشته‌محل‌های دایر دانشگاه آزاد اسلامی که از نظر تعداد اعضای هیئت علمی و امکانات آموزشی تمامی استانداردهای لازم را دارا هستند و اعطای این رشته‌ها به موسسات آموزشی دیگر که فاقد استانداردهای آموزشی لازم هستند، تیشه بر ریشه‌ بزرگ‌ترین موسسه‌ آموزشی کشور است که زمانی به صفت شجره‌ طبیه از آن یاد می‌شد، اما امروزه‌ روز و به مدد سیاست‌های مغرضانه‌ برنامه‌ریزان آموزش عالی به درخت خشکیده‌ای تبدیل شده است که عنقریب از پای خواهد افتاد.

جناب آقای دکتر روحانی و جناب آقای دکتر ولایتی!

حقیقت آن است که در اشتباه آشکار متولیان آموزش عالی به دانشگاه آزاد اسلامی، همواره منافع سیاسی و جناحی مد نظر سیاست‌گذران بوده، اما شوربختانه آنچه که مغفول مانده است حیثیت شغلی و امنیت کار در نهادی آموزشی بوده که نزدیک به سی و پنج هزار عضو هیئت علمی تمام وقت و چهل هزار کارمند در آن مشغول به کارند. بدبختی این جاست که جناح‌های سیاسی کشور همگی در ظلم رفته بر دانشگاه آزاد اسلامی شریک بوده‌اند.

چپ و راست و یمین و یسار اگر در هر چیز اختلاف داشته باشند، در غضب نسبت به دانشگاه آزاد و تحقیر و تمسخر این نهاد علمی و استادان و کارمندانش متفقند و در جهد شبان‌روزی برای کندن اصل آن هماهنگ و همدست عمل می‌کنند چرا که علی‌الظاهر منافع بسیاری از آنان که خود سهامدار موسسات آموزشی فاقد استاندارد هستند، با تضعیف و بلکه تخریب بنیان دانشگاه آزاد اسلامی گره خورده است.

بزرگواران!

کار از کار گذشته است.درخواست اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی و کارمندانش از شمایان گرامی و محترم درخواست بزرگی نیست. ما چون برخی خاصگان متقاضی رانتی که مستحق آن نباشیم نیستیم؛ گدایی نمی‌کنیم که این کار با عزت معلمی سازگار نیست؛ چشم طمع به بیت‌المال نداریم که حق محرومان است.

درخواست ما فقط یک چیز است: از اجحاف دستگاه‌های سیاست‌گذار نسبت به دانشگاه آزاد اسلامی و تبعیض میان این موسسه و موسسات مشابهی که امکانات علمی و آموزشی و اعضای هیئت علمی آن‌ها به هیچ عنوان قابل قیاس با دانشگاه آزاد اسلامی نیست جلوگیری کنید. فریاد تظلم‌خواهی استادان و کارمندان این دانشگاه را بشنوید و این کار را همین امروز انجام دهید که فردا دیر است.

انتهای پیام/

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.