نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی:
مبارزه با مواد مخدر باید به سمت مبارزه فرهنگی و اجتماعی سوق یابد

نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی:

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم ظهر امروز در دیدار با اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی با اشاره به سابقه تاریخی تولید و مصرف مواد مخدر در دنیا اظهار کرد: بر‌اساس برخی از اسناد موجود، سابقه آشنایی بشر با مواد مخدر به 4 هزار سال قبل از میلاد برآورد شده ‌که از آن برای درمان و پادزهر استفاده می‌شد.

وی با بیان اینکه دولت‌های استکباری به شدت مواد مخدر را در جنگ با طرف مقابل رواج می‌دادند افزود: در دولت قاجار که سیاست انگلیس برای تضعیف حکومت مستقر بود، تریاک به حدی در ایران رواج یافت که عکس ناصرالدین‌شاه با وافور بر روی سکه‌ها ضرب شد.

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه با این روند مواد مخدر را رسمیت دادند و کشت مواد مخدر را در ایران افزایش دادند گفت: در دوران پهلوی سطح زیر کشت به 33 هزار هکتار افزایش یافت و مرزهای کشور برای اولین بار به روی هروئین باز شد.

وی ادامه داد: از سال 40 جوانان این مرز و بوم در معرض مهم‌ترین توطئه‌های استکباری قرار گرفت و ایران به مرکز ترانزیت تبدیل شد که لطمات آن به ایران وارد شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه استکبار که شکست سنگینی در انقلاب دید، توزیع مواد مخدر را افزایش یافت، ابراز ابراز داشت: امام راحل دستور مبارزه با مواد مخدر را دادند و موج فزاینده‌ای برای مبارزه با این افیون ایجاد شد.

‌آل‌هاشم فقر و بیکاری، سرخوردگی اجتماعی و طلاق را از عوامل اصلی گرایش به مواد مخدر دانست و گفت: نزدیک به 2.5 میلیون معتاد در ایران داریم که باید ریشه‌ای این موضوع را حل کرد.

خاطرنشان کرد: آمریکا اعلام کرده که بیش از 89 میلیارد دلار سالانه از حوزه مواد مخدر خسارت می‌بینند، پس چرا حاضر نیستند یک دهم این خسارت را برای تغییر کشت هزینه کنند و چرا اهرم با استفاده از شورای امنیت سازمان ملل برای مبارزه قاطع با مواد مخدر تصمیمی نمی‌گیرد؟

امام جمعه تبریز با تاکید بر اینکه در جمهوری اسلامی ایران تنها بحث مصرف وخرید و فروش نیست بلکه استفاده از این مواد مخدر پشتوانه سیاسی دارد، گفت: این اقدام آنان دقیقاً در راستای نابودی جوانان ایران اسلامی چرا که در برخی موارد حتی شاهد توزیع رایگان مواد بودیم.

وی با بیان اینکه دشمن وقتی دید که برخورد نظامی برایشان بسیار پرهزینه است لذا به صورت نرم به سراغ ایران آمده‌اند، افزود: ترویج مصرف مواد مخدر یکی از مهم‌ترین مصادیق تهاجم فرهنگی است.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر اینکه مبارزه با مواد مخدر باید به سمت مبارزه فرهنگی و اجتماعی سوق یابد تصریح کرد: مبارزه باید به صورت علمی باشد چراکه اقدامات فرهنگی سنتی دیگر جواب نمی‌دهد. ائمه جمعه و روحانیت هم در این زمینه لازم شود وارد میدان خواهند شد.

انتهای پیام/

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.