ABD’nin Yeni Yaptırımları Nükleer Anlaşmanın Metni Ve Ruhunun İhlalidir

jolfabazar Haber Ajansı – İran Silahlı Kuvvetler Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Muhammed Bagıri, Amerika tarafından uygulanan yeni ambargoları işaret ederek açıklamalarda bulundu. Bu ambargoların silahlı kuvvetler için yeni bir durum söz konusu olmadığını dile getiren Muhammed Bagıri, kendileri için 38 yıldır ambargo uygulandığını ve bu durumun kendileri için yeni bir durum olmadığını yineledi.

Muhammed Bagıri sohbetinin devamında şu cümlelere yer verdi: Yaptırımlar, düşmanın kötülüğünü tekrarladığını açıkça ortaya koyuyor. Ve bazı kişiler düşmanın değiştiğini düşünüyorsa da bu nokta da yanılıyorlar.

İran Silahlı Kuvvetler Genelkurmay Başkanı, düşmanın düşmanlığına devam edeceğini hatırlatarak şunları dile getirdi: Bizim bu olaydan muhakkak ders almamız gerekir ve şunu geçmişten daha fazla bilmemiz gerekir ki kendimize ve milletimize güvenerek, Allah’a daha çok teveccüh etmeliyiz. Bu güven büyüme ve gelişmemizin yanında güçlü ve daha hazırlıklı olmamıza sebep oldu. Bu yüzden yaptırımlardan hiçbir şekilde endişe etmiyoruz.

Tümgeneral Bagıri, Amerikan senatosunun yeni yaptırımlarının Nükleer Anlaşmanın metni ve ruhunun ihlali olduğunu dile getirdi. Şimdiye kadar Ayetullah Hamanei’nin kararı bizim verdiğimiz taahhütlere uymamız idi. Ama bu dönemde baskı ve şikayetleri göreceğimizi dile getirmişti.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.