سرلشکر رائد شاکر جودت فرمانده پلیس فدرال عراق:
۲۰۰ متر تا آخرین مقر داعش در السرجخانه/ کشته شدن ۱۲ تروریست و انهدام ۵ موضع داعش

سرلشکر رائد شاکر جودت فرمانده پلیس فدرال عراق:

به گزارش گروه بین الملل پایگاه خبری جلفابازار به نقل از خبرگزاری روسی اسپوتنیک، سرلشکر رائد شاکر جودت فرمانده پلیس فدرال عراق گفت: نیروهای پلیس فدرال عناصر داعش را در مربع باقی مانده در محور جنوبی ناحیه قدیمی شهر موصل محاصره کرده اند.

وی افزود: این نیروها در 200 متری آخرین مقر داعش در محله السرجخانه هستند و با توجه به گزارشهای اطلاعاتی مبنی بر فروپاشی صفوف داعش، نیروهای پلیس فدرال طی روزهای آینده ماموریت رزمی خود را به پایان خواهند برد.

این سرلشکر گفت: یگان های لشکر سوم با پیشتیبانی لشکر زرهی به مجتمع تجاری در ناحیه السرجخانه نزدیک شدند و توانستند یک دستگاه خودروی بمبگذاری شده را به همراه 34 بمب و پنج موضع دفاعی داعش منهدم کنند.

وی افزود: نیروهای لشکر پنجم پلیس فدرال نیز با حمایت پهپادهایی که اهداف متحرک داعش را بمباران کردند، در محله باب جدید پیشروی کردند.

این فرمانده گفت: در این پیشروی، 12 تروریست داعش کشته و یک کارگاه ساخت راکت و پدافند ضد هوایی داعش کشف و ضبط شد.

به گفته سرلشکر جودت، نیروهای پلیس فدرال 37 غیرنظامی زن وکودک را که در مناطق درگیری در محله باب جدید گرفتار شده بودند، تخلیه کرده و به محل امنی بردند.

وی خاطرنشان کرد: یگان های پلیس فدرال از سه محور خود برای حفظ جان غیرنظامیان بسیار محتاطانه به پیش می روند و تلاش می کنند که تروریست ها را منزوی و محاصره کرده و آنها را از غیرنظامیان موجود جدا کنند.

انتهای خبر/

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.