معاون استاندار: دولت برای جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در مناطق مرزی عزم جدی دارد

معاون استاندار: دولت برای جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در مناطق مرزی عزم جدی دارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی گفت: دولت تدبیر و امید در حمایت از بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در مناطق مرزی از هیچ کوششی دریغ نکرده و در این راستا عزم جدی دارد.
به گزارش جلفابازار به نقل از روابط عمومی فرمانداری جلفا، علی نواداد در نشست تخصصی بررسی مسایل و مشکلات مرز نوردوز، اظهار کرد: حمایت همه جانبه دولت از سرمایه گذاری در نقاط مرزی در راستای ایجاد اشتغال و تولید پایدار بوده و در این راه موفقیت هایی داشته است.
وی افزود: پرداخت تسهیلات بدون کارمزد با هدف بهبود وضعیت معیشت مرزنشینان و رونق تولید و فضای کسب و کار در دستور کار جدی دولت است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تصریح کرد: باید با نگاه ملی به مسایل و مشکلات مرزها همسو با سیاست های دولت گام برداشت.
نواداد از مرزها به عنوان ویترین نظام یاد کرد و افزود: معابر مرزی باید از تمامی جهات در کشور منحصربفرد باشند.
وی به ورود اتباع کشورهای خارجی از معابر مرزی به داخل کشور اشاره کرد و افزود: مرزها به عنوان ویترین نظام باید از هر لحاظ منحصر بفرد باشند.
معاون استاندار یادآور شد؛ اگر موانع و مشکلات سرمایه گذاری در مرزها برداشته شود، مسیر توسعه و رونق اقتصادی در مرزها هموار خواهد بود.
نواداد در سفر به شهرستان جلفا و بازدید از پایانه مرزی نوردوز بر ضرورت فراهم شدن امکانات و تجهیزات متناسب روز دنیا از جمله دستگاه XRAY در گمرک نوردوز تاکید کرد.
ناظر گمرکات استان آذربایجان شرقی در این نشست با بیان اینکه بیش از 95 درصد مبادلات میان ایران و ارمسنتان از طریق مرز نوردوز صورت می گیرد، بر ضرورت همدلی و تعامل برای حل و فصل مشکلات این منطقه تاکید کرد.
عباس زاده افزود: تفاهم نامه های میان رئیس جمهور کشورمان با رئیس جمهور ارمنستان با سرعت در حال اجرایی شدن است و شایسته نیست برخی مشکلات جزئی در اجرای این تفاهم نامه ها خدشه وارد کند.
وی ادامه داد: گمرک جمهوری اسلامی ایران برای رونق اقتصادی در مناطق مرزی تلاش مضاعفی برای واگذاری امور به بخش خصوصی کرده و در این راستا پیشگام بوده است.
در این بازدید که ناظرگمرکات استان و فرماندار شهرستان جلفا نیز حضور داشتند، مقرر شد طی روزهای آتی جلسه ای در سطح استان برای حل نهایی مسایل مرزی پایانه و گمرک نوردوز در حضور استاندار تشکیل شود.
در حاشیه این سفر، پایانه صادراتی، تخلیه و بارگیری کالای شرکت انبارهای عمومی در فضایی به مساحت 5/4 هکتار و با صرف هزینه ای بالغ بر یک میلیارد ریال به بهره برداری رسید.
بازدید از پل مرزی ایران – ارمنستان، جایگاه مرزی عرضه مواد سوختی و سالن مسافری پایانه مرزی نوردوز از برننامه های مهم معاون استاندار در سفر به منطقه مرزی نوردوز بود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.