گفتگوی استاندار در برنامه نوروزی تلویزیونی با مردم؛ جبارزاده: تدوین سند تدبیر توسعه استان اقدام و عمل مدنظر رهبر انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتي است

گفتگوی استاندار در برنامه نوروزی تلویزیونی با مردم؛ جبارزاده: تدوین سند تدبیر توسعه استان اقدام و عمل مدنظر رهبر انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتي است

به گزارش جلفا بازار به نقل از استانداری دكتر اسماعيل جبارزاده در گفتگوي زنده تلويزيوني با مردم استان در شبكه سهند صدا و سيماي مركز آذربايجان شرقي با حكيمانه خواندن نامگذاري سال جديد به عنوان “اقتصاد مقاومتي،اقدام و عمل” گفت: فرمايشات رهبر معظم انقلاب اسلامي، حضرت آيت الله خامنه اي(مدظله)، راهنماي مسئولان بوده و تمامي مديران نيز بر اساس تاكيدات دكتر روحاني، رياست جمهوري اسلامي ايران، تحقق فرمايشات رهبري را در سرلوحه اهداف خود قرار داده اند.

وي افزود: دولت تدبير و اميد، در مقام عمل و نه مقام شعار، پيرو واقعي مقام معظم رهبري است.

وي با اشاره به ابلاغ سياست هاي اقتصاد مقاومتي در نيمه دوم سال ٩٢ توسط مقام معظم رهبري ادامه داد: اصول مربوط به سياست هاي اقتصاد مقاومتي، حاصل تلاش جمعي دلسوز و متخصص براي نجات اقتصاد كشور است.

استاندار آذربايجان شرقي از تشكيل ١٢ كارگروه متعدد براي اجرايي كردن سياست هاي اقتصاد مقاومتي در استان خبر داد و ابراز كرد: به جرات مي توان گفت كه اقدام و عمل مدنظر رهبر انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتي را از ابتداي سال ٩٣ آغاز كرديم كه نتيجه آن، تدوين و تصويب سند تدبير توسعه استان بود.

جبارزاده گفت: روند فعاليت هاي تمامي مديران اين استان براي تحقق اقتصاد مقاومتي در سال ٩٥ نيز استمرار داشته و شاهد فعال شدن هرچه بيشتر هسته هاي كليدي استان و تمامي شهرستان ها در بخش هاي مختلف صنعت،معدن،گردشگري و فرهنگ خواهيم بود.

وي با تاكيد بر لزوم غني كردن اقتصاد و فرهنگ جامعه تصريح كرد: بنياد فرهنگ،هنر و ادب آذربايجان از ابتداي سالجاري فعاليت هاي مختلفي همچون احياي مكاتب آذربايجان، احياي مكاتب هنري تبريز و …را با محوريت استان هاي آذربايجان شرقي، آذربايجان غربي، اردبيل و زنجان انجام خواهد داد.

به گفته اين مقام مسئول،تقويت و غني تر كردن فرهنگ ملي و بخصوص فرهنگ آذربايجان، نقش مهمي در كاهش اثرات تهاجم فرهنگي دشمنان خواهد داشت.

جبارزاده با اشاره به همدلي و همزباني حاكم در بين تمامي دستگاه هاي اجرايي استان ادامه داد: تمامي پيشرفت و موفقيت هاي حاصل شده به استان در سال ٩٤، مرهون اين مهم است.در اين استان هيچ يك از دستگاه هاي اجرايي ،سازمان ها و نهادها حق اختلاف با يكديگر را ندارند.حتي در ایام عيد غدير خم در ديداري كه با اعضاي هيات نظارت و هيات اجرايي دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي و پنجمين دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبري داشتم، صيغه اخوت قرائت شد كه نتيجه همدلي و همزباني اين چنيني، برگزاري انتخاباتي با حضور حداكثري اقشار مختلف مردم و بدون كوچكترين مشكل در استان بود.

عناويني همچون شهر جهاني فرش دستباف دنيا، شهر نمونه گردشگري در سال ٢٠١٨ و … از ديگر موفقيت هايي بود كه به گفته وي در سايه تلاش و همدلي و همزباني تمامي مسئولان امر حاصل شده است.

وي با بيان اينكه معرفي فرش دستباف تبريز به تمامي جهانيان يكي از آرزوهاي من است گفت: بنا به گفته تعدادي از تجار مشهور تبريزي، محموله هاي بزرگي از فرش دستباف تبريز بارگيري شده و در آينده نزديك روانه بازارهاي غربي و بازارهاي مختلف جهاني خواهد شد.

استاندار آذربايجان شرقي در بخشي از سخنان خود از برگزاري اجلاس وزرای آسيا و اقيانوسيه در تبريز خبر داد و افزود: اين اجلاس در شهريور ماه سالجاري و پيرامون مباحثي همچون گردشگري و صنايع دستي برگزار خواهد شد.

جبارزاده همچنين عنوان كرد:استان آذربايجان شرقي بايد استاني فراملي بوده و بيش از پيش در حوزه هاي مختلف نقش آفرين باشد.

وي آذربايجان شرقي را دروازه اي به اروپا ناميد و افزود: بر اساس تاكيد شخص دكتر روحاني، استان آذربايجان شرقي بايد تعاملات بسيار خوبي با كشورهاي آذربايجان،ارمنستان،عراق و تركيه داشته و مسئوليت اجراي بخشي از سياست هاي مهم دولت در دوران پسابرجام به ويژه در حوزه اقتصادي را بر عهده بگيرد.اين تعامل از جنبه هاي مختلف اقتصادي،امنيتي و …حايز اهميت است.

وي گفت:برجام، يك دستاورد بزرگ تاريخي براي مردم ايران اسلامي بود.در سايه دعاي خير و مقاومت چندين ساله مردم، رهبري پيامبر گونه رهبر معظم انقلاب اسلامي و تلاش هاي شخص دكتر روحاني و تيم مذاكره كننده هسته اي، موضوع برجام به فرجام رسيد.

جبارزاده از سفر بيش از ٨٠ هيات اقتصادي خارجي به استان پس از روي كارآمدن دولت تدبير و اميد خبر داد و تصريح كرد: تعاملات خود با هيات هاي مختلف اقتصادي كشورها را در دوره پسابرجام با رويكرد سرمايه گذاري براي توليد در استان، ايجاد اشتغال و افزايش صادرات غيرنفتي،افزايش خواهيم داد.

وي در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينكه سال ٩٤، سالي سرشار از موفقيت و پيشرفت براي استان بود گفت: خوشبختانه هم در سال ٩٣و هم در سال ٩4، رتبه برتر كشور در ايجاد امنيت و مبارزه با قاچاق كالا و ارز را كسب كرديم.

گفتني است جبارزاده بخشي ديگر از مهم ترين اقدامات و فعاليت هاي انجام شده در استان را براي مردم تشريح كرد كه از مهم ترين آن ها مي توان به دستاوردهاي سفر رياست جمهوري اسلامي ايران به استان، آغاز به كار مجدد تعداد زيادي از پروژه هاي متوقف و نيمه تمام همچون راه آهن ميانه-تبريز، قطار شهري تبريز،تخصيص بخش زيادي از اعتبارات مربوط به احياي درياچه اروميه و … اشاره كرد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.