معاون صنایع دستی میراث فرهنگی خبر داد: افزایش 20 درصدی گردش مالی صنایع دستی در سال 94

معاون صنایع دستی میراث فرهنگی خبر داد: افزایش 20 درصدی گردش مالی صنایع دستی در سال 94

تبریز- معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، گردش مالی سال گذشته صنایع دستی کشور را 250 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: نسبت به سال 1393 شاهد رشد 20 درصدی بودیم.
[افزایش 20 درصدی گردش مالی صنایع دستی در سال 94]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا بهمن نامور مطلق روز دوشنبه در تبریز همچنین از افزایش 18 درصدی صادرات صنایع دستی کشور در سال گذشته نسبت به سال 1393 خبر داد و گفت: در بخش فروش داخلی هم رشد 55 درصدی صادرات صنایع دستی را داشتیم.
وی گفت: افزایش فروش داخلی موجب توقف تعطیلی کارگاه های صنایع دستی شد.
وی با اشاره به اینکه در پایان برنامه ششم توسعه ارزش صادرات این حوزه باید به یک میلیارد دلار برسد ، گفت: برای سال جاری صادرات 300 میلیون دلاری هدف گذاری شده است.
نامور مطلق با اشاره به برگزاری نشست آسیا اقیانوسیه صنایع دستی در اردیبشهت ماه سال جاری در تبریز، بر ضرورت آماده کردن زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری این نشست تاکید کرد.
وی اظهار کرد: حفظ عنوان تبریز در زمینه شهر جهانی فرش دستباف هم نیازمند ایجاد زیرساخت های لازم همچون موزه و بورس فرش است.
نامور مطلق با اشاره به اینکه ارتباطات بانکی هم از پیش نیازهای حفظ این عنوان است ، گفت: با رفع تحریم ها و تسهیل مبادلات بانکی به نظر می رسد مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد.
معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از راه اندازی 550 بازارچه عرضه صنایع دستی در نوروز امسال خبرداد و گفت: 800 کارگاه هم برای بازدید گردشگران علاقمند آماده شده است .
نامور مطلق به عنوان ناظر عالی ستاد سفرهای نوروزی کشور امروز در سفر به تبریز در نشست ستاد سفرهای نوروزی آذربایجان شرقی شرکت کرد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.