اقتصاد مقاومتی در قلعه‌گنج عملیاتی شده است

به گزارش جلفابازار به نقل از خبرگزاری فارس از کرمان، علیرضا رزم‌حسینی پیش از ظهر امروز در جلسه مشترک شورای برنامه‌ریزی و ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان با حضور معاون اول رئیس جمهوری اظهار داشت: معاون اول رئیس جمهوری در سفر غیررسمی به استان کرمان در نخستین روز از سال جدید به سرای سالمندان رفت.

وی بازدید از مجتمع گل‌گهر و برگزاری ستاد اقتصاد مقاومتی، بازدید از پروژه مرمت باغ تاریخی فتح‌آباد و بازدید از پروژه‌های شهری به عنوان دیگر برنامه‌های معاون اول رئیس جمهوری در استان کرمان نام برد.

استاندار کرمان ادامه داد: طی دو سال گذشته موافقتنامه‌های سرمایه‌گذاری بسیاری در استان کرمان داشته‌ایم که بخشی از این موافقتنامه‌ها در حال اجراست.

رزم‌حسینی اضافه کرد: شهر نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه‌گنج مسیر خود را پیدا کرده و کارهای اجرایی بر روی زمین در این منطقه در حال اجراست.

وی از جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری برای بازدید از شهر نمونه اقتصاد مقاومتی قلعه‌گنج به عنوان یک اثر توسعه‌ای و افتتاح چند پروژه در استان کرمان دعوت به‌عمل آورد.

استاندار کرمان با تاکید بر لزوم مشارکت مردم در فعالیت‌های مختلف ابراز داشت: مردم قلعه‌گنج برای نخستین بار در استان کرمان 300 میلیون تومان از محل یارانه‌های خود در صندوق توسعه‌ای قلعه‌گنج مشارکت داشته‌اند در حالی که بسیاری از مردم قلعه‌گنج فقیر هستند.

رزم‌حسینی اضافه کرد: طرح همیاران آب یک طرح جامع است که در کرمان در حال اجراست و فرمانداران رئیس شورای آب شهرستان‌ها هستند.

وی ادامه داد: به مردم استان کرمان عرض می‌کنم، بحث تامین آب استان کرمان با پیگیری جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری تعیین‌تکلیف شد و مصوبه انتقال آب از بهشت‌آباد هم گرفته شده است.

استاندار کرمان خاطرنشان کرد: بزرگ‌ترین تونل آبی کشور در استان کرمان در حال اجراست و تاکنون یک کیلومتر پیشروی داشته است و در جنوب کرمان نیز طرح انتقال آب از دریای عمان اجرا می‌شود.

رزم‌حسینی از تدوین سند تغذیه سالم استان کرمان خبر داد و عنوان کرد: برای نخستین بار 14 آکادمی ورزش در سراسر استان کرمان راه‌اندازی شده است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.