دستور کار هفته جاری کمیسیون‌ها؛ بررسی خدمات وایمنی جاده ها باحضور مراجع پنج گانه درکمیسیون عمران

دستور کار هفته جاری کمیسیون‌ها؛ بررسی خدمات وایمنی جاده ها باحضور مراجع پنج گانه درکمیسیون عمران

آخرین وضعیت آمادگی دستگاه هابرای تأمین خدمات وایمنی حمل ونقل در ایام نوروزی با حضور وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، کشور، بهداشت، نیروی انتظامی و جمعیت هلال احمر در کمیسیون عمران بررسی می شود.

به گزارش  جلفا بازار به نقل از خبرنگار کمیسیون های مجلس شورای اسلامی در آخرین هفته از سال 1394 نیز تشکیل جلسه خواهند داد.

دستور کار کمیسیون های تخصصی مجلس به شرح زیر است:

کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم توسعه:

کمیسیون تفیق لایحه برنامه ششمهفته جاری بررسی و تصویب آیین‌نامه داخلی کمیسیون و رسیدگی به کلیات لایحه برنامه ششم توسعه را باحضورمحمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در دستور کار دارد.

سه شنبه هفته جاری نیز ادامه رسیدگی به کلیات لایحه برنامه ششم‌توسعه باحضور نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور در دستور کار کمیسیون است.

کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی

کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل چهل و چهارم (۴۴) قانون اساسی سه شنبه هفته جاری بررسی موضوع حمایت از تولید ملی در قراردادهای مشارکت خارجی در حوزه فولاد در شرایط پساتحریم را در دستور کار دارد.

کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری:

کارگروه تلفیق بودجه کمیسیون آموزش و تحقیقات نیز هفته جاری بودجه وزارتخانه های آموزش و پرورش و علوم را بررسی خواهند کرد.

بررسی طرح تشکیل سازمان نوآوری، تجاری‌سازی و حمایت از فناوری‌های راهبردی نیز در دستور کار جلسه علنی امروز قرار دارد.

کمیسیون اجتماعی:

بررسی طرح تشکیل سازمان نوآوری، تجاری‌سازی وحمایت از فناوری‌های راهبردی،  طرح استفساریه بند «ب» قانون اصلاح تبصره (۲) ماده واحده قانون اجازه پرداخت وظیفه و مستمری وراث کارمندان  و برقراری حقوق وظیفه در مورد فرزندان و نوادگان انان و طرح الحاق یک تبصره به ماده (۱۲۵) قانون مدیریت خدمات کشوری نیز در دستور کار هفته جاری کمیسیون قرار دارد.

کمیسیون اقتصادی:

ادامه رسیدگی و بررسی گزارش ارائه‌شده از سوی هیأت تحقیق و تفحص از عملکرد منطقه آزاد اروند در کمیسیون اقتصادی نیز هفته جاری انجام خواهد شد .

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

 انتخاب یک نفر از اعضاء کمیسیون جهت عضویت در کمیسیون مشترک رسیدگی به لایحه اصلاح قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا نیز در دستور کار کمیسیون امنیت ملی قرار دارد.

کمیسیون انرژی:

کمیسیون انرژی همچنین در هفته جاری لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری قبرس به منظور اجتناب از أخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی در مورد مالیات های بردرآمد را بررسی خواهد کرد.

کمیسیون بهداشت و درمان:

بررسی لایحه احکام مورد نیاز اجرای برنامه ششم توسعه با حضور مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور نیز در دستور کار کمیسیون بهداشت قرار دارد.

کمیسیون صنایع و معادن:

ادامه بررسی لایحه اساسنامه سازمان پست جمهوری اسلامی ایران، ارجاعی از صحن بر اساس اصل هشتاد و پنجم (۸۵) قانون اساسی نیز در دستور کار جلسه علنی امروز قرار دارد.

کمیسیون عمران:

بررسی آخرین وضعیت آمادگی دستگاه های دخیل در تأمین خدمات و ایمنی حمل و نقل در ایام نوروزی با دعوت از وزارتخانه‌های راه و شهرسازی، کشور، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین نیروی انتظامی و جمعیت هلال احمر در دستور کار کمیسیون عمران قرار دارد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.