برگزاری جشنواره نوروز با حضور دیپلمات های مقیم مالزی

برگزاری جشنواره نوروز با حضور دیپلمات های مقیم مالزی

کوالالامپور – جشنواره سال نو خورشیدی و نوروز شب گذشته با حضور دیپلمات های خارجی مقیم مالزی و مقامات محلی در کوالالامپور پایتخت این کشور جنوب شرق آسیا برگزار شد.
[برگزاری جشنواره نوروز با حضور دیپلمات های مقیم مالزی]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، این آیین به همت سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی و با همکاری رایزنی فرهنگی در محل این رایزنی در کوالالامپور برگزار شد.
در این مراسم ‘مرضیه افخم’ سفیر کشورمان ضمن خوشامدگویی به شرکت کنندگان، توضیحاتی در مورد تاریخ هجری شمسی، آداب و رسوم ایام سال نو و نوروز ارائه کرد و ثبت نوروز به عنوان یک مناسبت بین المللی و میراث معنوی فرهنگی از سوی مجمع عمومی سازمان ملل در سال 2010 را مورد اشاره قرار داد.
مجمع عمومی سازمان ملل سال 1388 با تصویب قطعنامه ای روز اول فروردین را تحت عنوان فرهنگ صلح به عنوان روز جهانی نوروز به تصویب رساند و در تقویم خود جای دا.
در جشنواره نوروز در مالزی با حضور دیپلمات های خارجی، دانش آموزان مدرسه جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور نیز با لباس های محلی ایرانی هفت سین را به زبان انگلیسی معرفی کردند که مورد استقبال حضار قرار گرفت.
در این مراسم همچنین گروه موسیقی ‘همنوازان فاخته’ چند قطعه موسیقی کلاسیک ایرانی را اجرا کرد و در پایان با غذاهای ایرانی از شرکت کنندگان پذیرایی شد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.