نظارت ۲۴ ساعته بر مواد غذایی و کالا در نوروز

نظارت ۲۴ ساعته بر مواد غذایی و کالا در نوروز

معاون نظارت بر اجرای استاندارد سازمان ملی استاندارد از نظارت ۲۴ ساعته در ایام نوروز بر مواد غذایی و کالاها خبر داد.

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرگزاری مهر، وحید مرندی مقدم گفت: سازمان ملی استاندارد در جهت آسایش خاطر هموطنان در ایام نوروز برای خرید و استفاده از مواد غذایی و کالاها، طرح نوروزی خود را در سراسر کشور با استفاده از نیروهای مجرب و متعهد به اجرا درآورده است.

معاون سازمان ملی استاندارد همچنین گفت: هموطنان درصورت مشاهده هر گونه تخلف فروشندگان و عرضه‌کنندگان مواد غذایی و کالا در زمینه استاندارد می‌توانند مراتب را با شماره تلفن گویای ۱۵۱۷ اطلاع دهند تا در اسرع وقت به شکایات آنها رسیدگی شود.

مرندی مقدم همچنین تصریح کرد: هموطنان برای اطمینان خاطر از استاندارد بودن مواد غذایی، مواد مصرفی و کالاها، می‌توانند کد ۱۰ رقمی آن را به شماره ۱۰۰۰۱۵۱۷ به صورت رایگان پیامک کنند و پس از چند ثانیه از استاندارد بودن آن آگاه شوند.

معاون سازمان ملی استاندارد به عملکرد این سازمان در سال ۱۳۹۴ در قالب طرح طاها اشاره کرد و گفت: در این طرح ۳۵۰ هزار بازرسی از مراکز عرضه اعم از خرده‌فروشی، عمده‌فروشی و فروشگاه زنجیره‌ای صورت گرفت که طی آن ۲۵۰ علامت جعل استاندارد و جعل رتبه انرژی کشف شد.

وی، هزینه این بازرسی‌ها را ۲۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: در اجرای این طرح بیش از ۱۰۰۰ پرونده تخلفات به دادگاه‌ها فرستاده شد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.