افزایش حجم سفرها در نوروز امسال/با حوصله رانندگی کنید

افزایش حجم سفرها در نوروز امسال/با حوصله رانندگی کنید

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با اشاره به افزایش حجم سفرها در نوروز امسال، گفت: هموطنان گرامی با اطلاعات کامل از وضعیت راه‌ها و صبر و حوصله رانندگی کنند.

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرگزاری مهر، عبدالهاشم حسن نیا با اعلام آمادگی کامل راهداران در سراسر کشور برای خدمت رسانی به هموطنان اظهار داشت: راهداران با حضور شبانه روزی در راهدارخانه‌ها و محورهای مواصلاتی به ویژه مسیرهای کوهستانی از آغاز سال نو که بارندگی و برکات الهی نیز آغاز گردیده، در کنار مسافران نوروزی و استفاده‌کنندگان از راه‌ها بودند تا آنان با ایمنی و آسایش کامل سفر کنند.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان اینکه در برخی از محورهای کوهستانی، بارندگی‌ها به صورت برف تا حدی بود که نیاز با برف‌روبی توسط اکیپ‌های راهداری بود، افزود: همچنین شدت سرما نیز تا اندازه‌ای بود که نمک‌پاشی در بخش‌هایی از مسیرها انجام شد، ضمن اینکه در چند روز گذشته ذر برخی مسیرها که مه‌گرفتگی و کولاک شدت داشت، به لحاظ دید کافی، لازم شد تا برای حفظ جان مسافران برای چند ساعت و مدت کوتاه چند محور بسته شود تا شرایط برای سفرهای هموطنان مهیا شود.

حسن‌نیا در بخش دیگری از سخنان خود به اسکان موقت تعدادی از مسافران در راهدارخانه‌ها اشاره و تصریح کرد : آن دسته از مسافران که با اطلاع از شرایط آب و هوایی و ترافیکی سفر خود را مدیریت کردند، سفر خوبی داشتند و عده‌ای نیز به دلیل عدم پیش‌بینی های لازم، متاسفانه در پاره‌ای از مناطق به دلیل شرایط جوی غافلگیر شده بودند که توسط نیروهای راهدار و سایر همکاران امدادی در راهدارخانه ها و مکان‌های امن اسقرار یافتند.

معاون راهداری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به افزایش حجم سفرهای نوروزی سال جاری نسبت به سال قبل تاکید کرد: رعایت قوانین و مقررات رانندگی در سفرهای جاده‌ای نخستین شرط برای جلوگیری از سوانح و حوادث رانندگی است و از هموطنان گرامی تقاضا می‌شود تا با اطلاعات کامل از وضعیت راه‌ها ضمن تماس با شماره ۱۴۱ با صبر و حوصله رانندگی نموده و سفر کنند.

وی تصریح کرد: راهداران در کنار سایر نیروهای امدادی و انتظامی تا پایان طرح نوروزی، در محورهای مواصلاتی در سراسر کشور به حال آماده‌باش در خدمت مردم عزیز کشورمان خواهند بود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.