نامه بسیج ۶ دانشگاه تخصصی تهران به رئیس‌جمهور: همه نگرانی‌ها و دلواپسی‌ها پیرامون برجام تحقق یافته است

نامه بسیج ۶ دانشگاه تخصصی تهران به رئیس‌جمهور: همه نگرانی‌ها و دلواپسی‌ها پیرامون برجام تحقق یافته است

بسیج دانشجویی 6 دانشگاه تخصصی تهران در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهور اعلام کردند: نگرانی‌ها و دلواپسی‌ها پیرامون برجام تحقق یافته است و حتی مدعیان لغو تمام تحریم‌ها هم دلواپس شده‌اند.

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی، بسیج دانشجویی 6 دانشگاه تخصصی تهران(صدا و سیما، علم و فرهنگ، علوم قضایی، جامع امام حسین، فرهنگیان، وزارت دفاع) خطاب به رئیس جمهور اعلام کردند: نگرانی‌ها و دلواپسی‌ها پیرامون برجام تحقق یافته است.

این دانشجویان بسیجی در نامه خود آورده‌اند: پس از توجه و تعمق در رابطه با سخنرانی یکم فروردین ماه سال یکهزار و سی صد و نود و پنج امام خامنه‌ای حفظه الله در جوار ضریح ملکوتی امام رضا(ع)، جمعی از دانشجویان بسیجی بر آن شدیم تا در زمینه آن جلسه صریح و صادقانه، نکاتی را در راستای همدلی و همزبانی با دولت، خدمت شما بیان کنیم.

در این نامه آمده است: حضرت امام خامنه‌ای (حفظه الله) بازهم با چشم هایی باز ما را به دشمن شناسی دعوت کردند و مشت دشمن را برای ما باز کردند و سنگرهای دشمن را آشکار ساختند. امام خامنه‌ای با نام‌گذاری امسال بعنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل، این مطلب را به همه رساندند که برای تحقق اهداف علاوه بر سخنرانی و همایش و جشنواره، اقدام و عمل نیز لازم است.

دانشجویان بسیجی 6 دانشگاه تخصصی تهران اعلام کردند: جلسه یکم فروردین ماه، دارای فرازهای بسیار قابل تاملی بود، یکی از آنها توافقنامه‌ای است که مابین ایران و گروه پنج بعلاوه یک امضاء شده،و در ادبیات دولتی، موسوم به برجام است. بازخوانی عملکرد حضرتعالی و سایر افراد موثر دولتی در 2 سال و نیم گذشته نشان می دهد که دولت راه حل تمام مشکلات اقتصادی کشور را در خارج از کشور می دید و در این مسیر حتی حل مشکل آب خوردن و محیط زیست را به توافق هسته ای با آمریکا و هم پیمانانش گره زد.

این دانشجویان خطاب به روحانی عنوان کردند: جناب آقای روحانی! در همان روزها، افرادی دلسوز،مومن و انقلابی والبته با سواد! تذکراتی را به شما و جریان فکری شما در خصوص غیر قابل اعتماد بودن آمریکا میدادند و شما هم بصورت لسانی تصدیق می‌کردید اما در عمل، شیوه ی خود و خط فکری خود را در پیش گرفتید و با سهل اندیشی سخن از تعامل با آمریکا و تغییر شیطان بزرگ می‌زدید. حال با گذشت چند ماه از اجرایی شدن برجام متاسفانه همه آن نگرانی‌ها و دلواپسی‌ها به تحقق پیوسته است. از یک سو کشورمان کاملا به تعهداتش پایبند باقی ماند و با چنان سرعتی تاسیسات هسته‌ای‌اش را پلمپ و منهدم کرد که حتی تعجب امریکایی‌ها و غربی‌ها را برانگیخت. در سوی مقابل غربی‌ها و امریکایی‌ها تنها«روی کاغذ همه تحریم‌ها را برداشتند. » .

در این نامه دانشجویان بسیجی با بیان اینکه وعده لغو تحریم‌ها روی کاغذ از سوی غربی‌ها و امریکایی‌ها تنها دستاوردی بود که در قبال برجام نصیب کشورمان شد، اعلام کردند: شرایط بگونه ای شده که مقامات مذاکره کننده که تا دیروز در قبال منتقدان از جدی بودن آمریکا و غرب در برداشتن تمامی تحریم ها در روز اجرای برجام سخن می‌گفتند اینک خود دلواپس شده‌اند و در مقام آرزو امیدوارند که روز اجرای عملی برجام از سوی آمریکایی ها و غربی ها بتدریج فرا برسد.

در ادامه این نامه آمده است: گرچه امید و آرزو داشتن و دلواپسی برای مقامات مذاکره کننده کشورمان بد نیست.اما امروز دیگر نگرانی و دلواپسی حاصلی ندارد.ایران همه تعهدات خود را در عمل انجام داده و بسیاری از تاسیسات و محصولات خود که دلواپس و نگرانش بودیم را منهدم کرده است.ای کاش مقامات مذاکره کننده در دو سال و نیم گذشته به جای پذیرش یک طرفه سخنان غربی ها و آمریکایی ها اندکی هم توصیه منتقدان را می شنیدند و ای کاش همان گونه که انجام تعهدات طرف مقابل به روی کاغذ محدود شد. برنامه هسته ای کشورمان هم فقط روی کاغذ تعطیل می شد. امروز وقت دلواپسی نیست.امروز موعد پاسخگویی به نادیده گرفتن نگرانی‌های منتقدان دلسوز است.

دانشجویان بسیجی در این نامه خطاب به روحانی آورده‌اند: جناب آقای روحانی! توافق هسته‌ای انجام شد اما بر خلاف همه وعده و وعیدهایی که در دو سال و نیم گذشته از شما و جریان همسو و همفکرتان شنیدیم و نقطه‌های خیالی که در دل مردم روشن کردید، مشکل آب خوردن و محیط زیست و صنعت و تولید و اشتغال و بانک‌ها همچنان حل نشده است. همچنان به تعبیر حضرتعالی و سایر دولتمردان بحران رکود پابرجاست و حالا دولت شما مانده با کوهی از امیدهای واهی و نقاط خیالی که به مردم داده و عملی نشده‌اند.

در ادامه این نامه آمده است: نکته بعدی در خصوص برجام حفظ نکردن و عبور از بعضی خط قرمزها است که منتقدان دلسوز بارها آن را هشدار داده اما در تمامی موارد مسئولان مذاکره کننده با سوگند و تمسخر منتقدین تاکید می کردند تمامی خطوط قرمزهای نظام در موضوع هسته‌ای را حفظ کرده‌اند، سخنرانی رهبر معظم انقلاب و تاکید بر اینکه وزیر امور خارجه نیز در حضور ایشان به رعایت نشدن خطوط قرمز هسته‌ای اذعان کرده‌اند گواه دیگری بر نگرانی‌های منتقدان دلسوز در 2 سال گذشته است.

دانشجویان بسیجی خطاب به رئیس جمهور اعلام کردند: جناب آقای روحانی! حال با وجود تمامی این شرایط گفته شده و گفته نشده در خصوص برجام که مقام معظم رهبری در روز اول فروردین آن را خسارتی محض در مقابل دیدگان همه دانستند شما از برجام دو و سه و چهار و کذا و کذا دم میزنید و ایضا نشریات و جراید زرد زنجیری هم فکر و همسو با دولت تدبیر،بر طبل تو خالی برجام‌ها میکوبند و به اذهان عمومی در مورد برجام‌های مختلف و تابو شکنی مذاکره و دست دادن باشیطان بزرگ خوراک می دهند.

این دانشجویان در نامه خود ادامه دادند: در دوران مذاکرات نکاتی از طرف نخبگان و متفکران داخلی به شما و تیم مذاکراه کننده گوشزد شد و توجهی به آنها نشد،در دوران تصویب برجام هم نکاتی گفته شد اما بازهم توجهی نشد، و امروز نتیجه آن همه عدم توجه به دلسوزی‌های منتقدان در کلام رهبر و در میدان عمل قابل مشاهده است.

در ادامه این نامه مطرح شده است: با توجه به سخنرانی مقام معظم رهبری در یکم فروردین ماه، مبنی بر همدلی و همزبانی با دولت و این که اگر هم نظر،نقد یا توصیه‌ای وجود دارد،طبق فرمایشات امام خامنه‌ای در برای کمک به دولت باید انجام شود، لذا نکاتی را خدمتتان بیان می‌کنیم. اول اینکه امیدواریم دولت به جای توجیه بدعهدی و نقض برجام از سوی آمریکا و غربی ها مفاد نامه تاریخی مقام معظم رهبری درباره اجرایی شدن برجام را عملی کند.

دانشجویان بسیجی 6 دانشگاه تخصصی تهران اعلام کردند: امیدواریم دولت برای جلوگیری از خسارات فراوان حاصل از برجام هر چه سریعتر با منتقدین دلسوز جلسه ای بگذارد و با خرد جمعی به چاره اندیشی در این زمینه بپردازد. امیدواریم دولت به جای امید بستن به بیرون از کشور و فرصت سوزی هر چه سریعتر توصیه‌های رهبر معظم انقلاب و کارشناسان دلسوز مبنی بر توجه به ظرفیت‌های درونی کشور و اقتدار درون زا که در عمل به اقتصاد مقاومتی است را سرلوحه عمل خود قرار دهد.

این دانشجویان خطاب به روحانی عنوان کردند: هدف از نوشتن این نامه،شماتت و سرزنش شما و دوستان مسئول در وزارت خارجه نیست،بلکه یاد آوری نکته‌ای مهم و قدیمی است که به نظر میرسد در بین تفکرات و رویکرد های شما به فراموشی سپرده شده است، امیدواریم که این نامه دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های تهران را با تندی و خشم و عصبانیت، و با برچسب زدن پاسخ ندهید.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.