توصیه های ۵ روزه هواشناسی کشاورزی

توصیه های ۵ روزه هواشناسی کشاورزی

اداره هواشناسی کشاورزی توصیه هایی را برای روزهای پنجم، ششم، هفتم، هشتم و نهم فروردین ماه به کشاورزان کشور ارائه کرد.

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرنگار مهر، اداره هواشناسی کشاورزی اعلام کرد: با توجه به بررسی نقشه های پیش یابی؛ در چند روز آینده وضع هوا و توصیه های هواشناسی کشاورزی به شرح ذیل است:

پنجشنبه ۰۵/۰۱/۹۵ : بارش : بارش پراکنده، گاهی با رعد و برق در جنوب کرمان، هرمزگان، شرق سیستان و بلوچستان، شرق خراسان رضوی و شرق خراسان جنوبی.

دما : نسبت به روز چهارشنبه در مناطق غربی حدود ۶ درجه افزایش دما و در بقیه مناطق کشور تغییر محسوسی در آن مشاهده نمی شود.

جمعه ۰۶/۰۱/۹۵ : بارش : بارش پراکنده گاهی با رعد و برق و وزش باد در استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و احتمال باد و گرد و خاک در غرب و جنوب غرب.

دما :دما نسبت به روز پنجشنبه در شمال شرق حدود ۵ درجه، در سواحل ۷ درجه، در غرب و جنوب غرب ۲ تا ۳ درجه و در نواحی مرکزی هم ۲ تا ۳ درجه افزایش دارد و در بقیه مناطق کشور تغییر محسوسی در آن مشاهده نمی شود.

شنبه ۰۷/۰۱/۹۵ : بارش : بارش پراکنده گاهی با رعد و برق و وزش باد در شمال غرب، غرب و دامنه های زاگرس .

دما : نسبت به روز جمعه در سواحل حدود ۶ درجه و در غرب کشور هم حدود ۳ درجه کاهش دارد و در بقیه مناطق کشور تغییر محسوسی درآن مشاهده نمی شود.

یکشنبه ۰۸/۰۱/۹۵ : بارش : بارش باران گاهی با رعد و برق، وزش باد و در ارتفاعات بارش برف در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، زنجان، قزوین، تهران، البرز، مرکزی، همدان، قم گیلان، غرب مازندران و در اتفاعات البرز بارش باران و برف .

دما : نسبت به روز شنبه در سواحل حدود ۳ تا ۴ درجه، در غرب کشور حدود ۳ درجه و در دامنه های البرز حدود ۴ درجه کاهش دارد و در بقیه مناطق کشور تغییر محسوسی در آن مشاهده نمی شود.

دوشنبه ۰۹/۰۱/۹۵ : بارش : بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد و در ارتفاعات بارش برف در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، زنجان، قزوین، تهران، البرز، مرکزی، همدان، قم گیلان، غرب مازندران، گلستان، خراسان رضوی و شمالی و در اتفاعات البرز بارش باران و برف.

دما : نسبت به روز یکشنبه در سواحل ماندگاری هوای سرد و در بقیه مناطق کشور افزایش نسبی دما وجود دارد.

توصیه های هواشناسی کشاورزی :

محافظت از سازه های گلخانه های و ترمیم پوشش گلخانه ها
تنظیم دما در مرغداری های و سالن های پرورشی
پاکسازی راه آب مزارع و باغات
محافظت از کندو های زنبور عسل
برقرای تمهیدات لازم جهت کاهش دما در باغات و مزارع
خود داری از چرای دام در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.