رئیس سازمان میراث فرهنگی: ارس به کانون مهم گردشگری فرهنگی و تاریخی تبدیل خواهد شد

رئیس سازمان میراث فرهنگی: ارس به کانون مهم گردشگری فرهنگی و تاریخی تبدیل خواهد شد

تبریز – معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: با اقدامات خوب سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس، این منطقه به یکی از کانون های مهم گردشگری فرهنگی و تاریخی تبدیل خواهد شد.
[ارس به کانون مهم گردشگری فرهنگی و تاریخی تبدیل خواهد شد]

به گزارش جلفا بازار به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد ارس، مسعود سلطانی فر روز چهارشنبه در شهرستان جلفا در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: منطقه آزاد ارس در حوزه گردشگری طبیعی، فرهنگی و تاریخی آثار کم نظیر و ارزشمندی دارد و باید از این ظرفیت ها استفاده کرد.
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هدف از سفر خود به این منطقه را آشنایی با دغدغه های گردشگران ارس در مسافرت های نوروزی عنوان کرد و گفت: باید نقاط مختلف گردشگری کشور را از نزدیک دید و با مسایل و مشکلات احتمالی گردشگران آشنا شد.
سلطانی فر اضافه کرد: علاوه بر این، منطقه آزاد ارس تعداد زیادی اثر تاریخی و فرهنگی دارد که با همت سازمان منطقه آزاد ارس در حال مرمت و بازسازی است و این بازدید به تسریع در روند مرمت آثار تاریخی و فرهنگی کمک خواهد کرد.
وی گفت: منطقه آزاد ارس و آذربایجان شرقی در حوزه گردشگری سلامت هم یکی از قطب های مهم کشور است و باید با مشارکت بخش خصوصی، بهترین استفاده را از این ظرفیت کرد و به این منظور در جریان این سفر موضوع گردشگری سلامت هم مورد توجه خواهد بود.
معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین در بدو ورود به شهرستان جلفا از مرکز امداد منطقه آزاد بازدید کرد.
سلطانی فر در بازدید دو روزه از منطقه آزاد ارس از مجموعه های کردشت، کلیسای سنت استپانوس، کاروانسرای خواجه نظر و آبشار آسیاب خرابه دیدن می کند.
معاون رئیس جمهوری همچنین در این سفر با حضور در محل اجرای یک طرح سرمایه گذاری در حوزه گردشگری جلفا از نزدیک در جریان عملیات ساخت پروژه قرار می گیرد.
رونمایی از سند ثبت ملی یک آئین ویژه نوروزی منطقه آزاد ارس در فهرست آثار ناملموس کشور نیز از دیگر برنامه های سفر رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری عنوان شده است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.