معاون رئیس جمهور: نگهداری، مرمت و بازسازی اماکن تاریخی هزینه بالایی دارد

معاون رئیس جمهور: نگهداری، مرمت و بازسازی اماکن تاریخی هزینه بالایی دارد

تبریز – رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و معاون رئیس جمهور گفت: نگهداری، مرمت و بازسازی اماکن تاریخی هزینه بالایی دارد.

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرنگار مهر، مسعود سلطانی فر ظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران مستقر در منطقه آزاد ارس با تاکید بر ضرورت حفظ آثار تاریخی کشورمان ابراز داشت: نگهداری، مرمت و بازسازی اماکن تاریخی هزینه بالایی دارد و اگر دیگر دستگاه ها و نهادها نباشند تامین این هزینه ها مشکل است.

وی با بیان اینکه اگر همگرایی دستگاه های اداری و نهادهای دیگر نباشد نمی توان از عهده این مسئولیت سنگین برآمد، ادامه داد: سابقه تاریخی تمدنی ۱۱هزار ساله کشورمان حدود ۸۰۰ هزار تا یک میلیون مکان، بنا، سایت و محوطه تاریخی را در سطح کشورمان به یادگار گذاشته است.

معاون رئیس جمهور سپس افزود: در ۸۵ سال گذشته که زمان وضع اولین قانون حفظ و حراست از عتیقه جات و بناهای تاریخی بوده تا کنون توانسته ایم فقط حدود ۳۲ هزار مورد از این مکان ها را شناسایی و ثبت ملی کنیم.

سلطانی فر سپس به ظرفیت ها و پتانسیل های منطقه آزاد ارس اشاره کرد و با بیان اینکه اظهار رضایتمندی گردشگران ارس ارزشمند است، گفت: در بازدید از چند سایت گردشگرپذیر جلفا شاهد استقبال گسترده مهمانان نوروزی بودیم و عموماً به خاطر اقدامات انجام گرفته توسط سازمان منطقه آزاد ارس اظهار رضایت می کردند که برای ما بسیار ارزشمند است.

وی افزود: این رضایتمندی در سایه تدبیر مدیرعامل و اعضای ستاد تسهیلات نوروزی منطقه آزاد ارس و انجام برخی مرمت ها و بازسازی ها در سایت های گردشگرپذیر تاریخی بوده است.

معاون رئیس جمهور با تاکید بر تلاش همه دستگاه های اجرایی برای حرکت در مسیر جلب رضایتمندی بیشتر گردشگران، افزود: باید توجه داشته باشیم که با ارائه سرویس های بیشتر و خدمات موردنظر گردشگران، موجبات رضایتمندی بیش از گذشته آنان را فراهم کنیم.

بازدید معاون رئیس جمهور از پایانه مرزی جلفا

گفتنی است که معاون رئیس جمهور در جریان سفر خود به منطقه آزاد ارس از پایانه مرزی جلفا هم بازدید کرد.

مسعود سلطانی فر در این بازدید که در معیت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس بود از واحدهای مختلف پایانه مرزی جلفا دیدن کرد و در جریان چگونگی خدمت رسانی به گردشگران نوروزی علاقه مند به سفر به جمهوری خودمختار نخجوان و اتباع دیگر کشورها قرار گرفت.

در این بازدید، مدیران پایانه مرزی جلفا و مرزبانی این شهرستان توضیحات لازم در خصوص ارائه تسهیلات به گردشگران و اتباع خارجی برای تردد از این پایانه مرزی را ارائه کردند.

پایانه مرزی جلفا و پل احداثی بر روی رودخانه مرزی ارس تنها بستر ارتباط جمهوری اسلامی ایران با جمهوری خودمختار نخجوان است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.