تحقق اقتصاد مقاومتی، رویکرد اصلی وزارت کشور در سال 95

تحقق اقتصاد مقاومتی، رویکرد اصلی وزارت کشور در سال 95

مشهد- وزیر کشور گفت: تلاش برای تحقق اقتصاد مقاومتی، رویکرد اصلی این وزارتخانه در سال 95 خواهد بود.
[تحقق اقتصاد مقاومتی، رویکرد اصلی وزارت کشور در سال 95]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا عبدالرضا رحمانی فضلی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از امامزاده یحیی (ع) در میامی مشهد، افزود: در نشستی با استانداران سراسر کشور، بر این اولویت تاکید شد و بر همین اساس شیوه نامه های مناسبی نیز آماده شده است.
وی خاطرنشان کرد: دولت در سال گذشته تلاش بسیاری را صورت داد تا بستر لازم برای تحقق اقتصاد مقاومتی فراهم شود و در این زمینه اقدامات مطلوبی نیز به انجام رسید.
رحمانی فضلی تصریح کرد: وزارت کشور همه استان ها را به تشکیل کارگروهی برای تحقق خواست رهبری موظف خواهد کرد و اقدامات لازم را برای تحقق موضوع اقتصاد مقاومتی در مقاطع کوتاه و بلندمدت انجام خواهد داد.
وی از مبارزه با قاچاق کالا، مواد مخدر و اعتیاد به عنوان دومین اولویت وزارت متبوع خود در سال جاری یاد و بیان کرد: قطعا بر اساس برنامه ریزی های انجام شده یک تحول اساسی در این حوزه رخ خواهد داد.
وزیر کشور ادامه داد: تکریم ارباب رجوع سومین موضوعی است که وزارت کشور آن را به صورت جدی دنبال خواهد کرد و بر این اساس کمیته ای در فرمانداری های سراسر کشور برای رسیدگی به شکایات مردم تشکیل و فرمانداران موظف می شوند به این شکایات در اسرع وقت پاسخ دهند.
رحمانی فضلی به بازرسی های وزارت کشور از شهرداری ها اشاره کرد و گفت: در سال جاری به صورت جدی بازرسی های مداومی از شهرداری های کلانشهرها خواهیم داشت و زمینه شکل گیری تخلفات را به حداقل خواهیم رساند.
وزیر کشور اظهار کرد: انتخابات دور دوم مجلس شورای اسلامی نیز دهم اردیبهشت ماه در 21 استان کشور برگزار می شود.
رحمانی فضلی ادامه داد: برای برگزاری انتخابات مرحله دوم مجلس شورای اسلامی، هماهنگی لازم با شورای نگهبان انجام شده و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.
وزیر کشور پس از بازدید از بقعه امامزاده یحیی در میامی، از وضعیت این بقعه انتقاد و اظهار کرد: متاسفانه خدماتی که در این منطقه ارائه می شود با شان امامزاده و زائرانی که به این خطه سفر می کنند، تناسب ندارد.
رحمانی فضلی افزود: باید در این منطقه خدمت رسانی به زائران ساماندهی شده و جاده ای مناسب برای تردد آنان آماده سازی شود.
وی یادآور شد: این منطقه با مشکلات زیست محیطی بسیاری از جمله دفن غیر بهداشتی زباله روبه رو است و شهرداری مشهد باید هزینه های این کار را بپردازد و درست نیست که برای رفع مشکل یک بخش، قسمت دیگری از مشهد دچار مشکل شود.
وزیر کشور تصریح کرد: استاندار خراسان رضوی باید این موضوع را به صورت جدی پیگیری کند و اگر در سال 95 مشکلات این منطقه حل نشود، محیط زیست از شهرداری شکایت خواهد کرد و ما نیز پیگیر آن خواهیم بود.
میامی، روستایی از توابع بخش رضویه شهرستان مشهد در استان خراسان رضوی است.
وزیر کشور دیروز نیز علاوه بر دیدار با دو خانواده شهید در مشهد، از برخی طرح های خدمات نوروزی و کمپ های اسکان مسافری در این شهر دیدن کرده بود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.