مقام ترکیه ای: برای میزبانی از میهمانان ایرانی آماده ایم

مقام ترکیه ای: برای میزبانی از میهمانان ایرانی آماده ایم

آنکارا – «احمد مصباح دمیرجان» شهردار منطقه بی اوغلو استانبول، روز چهارشنبه با حضور در سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول ، با محسن مرتضایی فر سرکنسول دیدار و درگذشت تبعه کشورمان در حمله انتحاری اخیر را تسلیت گفت.
[مقام ترکیه ای: برای میزبانی از میهمانان ایرانی آماده ایم]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، شهردار بی اوغلو ضمن ابراز مراتب همدردی خود با ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران و آرزوی بهبودی هرچه زودتر مصدومین حادثه، فرارسیدن نوروز را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد سرآغاز بهار مژده بخش ریشه کنی کامل تروریسم شده و شروع دور جدیدی از مناسبات ایران و ترکیه را رقم بزند.
مرتضایی فر ضمن تشکر و قدردانی از ابراز همدردی و توجه ویژه شهردار و پرسنل شهرداری منطقه بی اوغلو در برگزاری مراسم ویژه گرامیداشت یاد و خاطره قربانیان و شفای عاجل مصدومان حادثه در محل بروز انفجار، آن را نشانه مودت و دوستی دولت و ملت ترکیه با دولت و ملت ایران خواند و با اشاره به فرمایشات مقامات عالی رتبه کشورمان افزود: ترور از هر نوع آن مردود است و مسئولان عالی رتبه جمهوری اسلامی ایران همواره ثبات و استقرار در ترکیه را ثبات و استقرار ایران دانسته اند و بر این موضع تاکید دارند.
مرتضایی فر سرکنسول کشورمان و احمد مصباح دمیرجان به اتفاق ، دیدارهای اخیر مقامات عالی رتبه دو کشور در تهران و استانبول را نشانه آغاز دور جدیدی از مذاکرات و توسعه و تقویت مناسبات در همه ابعاد خوانده و ابراز امیدواری کردند طرفین بتوانند در این روند نقش مثبت تر خود را به عنوان زمینه ساز توسعه همکاریهای دو کشور ایفاء نمایند.
جاده استقلال استانبول یکی از جاده های بسیار مهم منطقه بی اوغلو می باشد که از ظرفیت بسیار بالای جذب گردشگران خارجی برخوردار است .
پیش از این سرکنسول کشورمان همچنین با حضور در محل شهرداری بی اوغلو دفتر تسلیت را امضاء نمود.
در این میان «واصیپ شاهین» استاندار استانبول و «قدیر توپباش» شهردار کلان شهر استانبول طی تماس تلفنی جداگانه با سرکنسول کشورمان در استانبول،ضمن تسلیت، مراتب همدردی خود را با ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران ابراز نموده اند.
استاندار استانبول، ترور را صفحه تاریک در تاریخ بشریت خواند که همه را گریبانگیر خود کرده است.
محسن مرتضایی فر، سرکنسول کشورمان نیز ضمن ابلاغ مراتب تشکر و قدردانی سرکنسولگری و دولت و ملت شریف ایران، افزود: جمهوری اسلامی ایران ترور و هرگونه اقدام تروریستی را به شدت محکوم می کند.
مرتضایی فر همچنین از توجه و تلاش مقامات عالی رتبه ترکیه و مسئولان محلی در استانبول به خاطر پیگیری وضعیت مصدومین ایرانی تشکر وقدردانی نمود.
شنبه گذشته در یک حمله انتحاری در خیابان استقلال، چهار گردشگر خارجی از جمله یک ایرانی کشته و شماری از جمله سه ایرانی زخمی شدند.
پیکیر علی رضا رزمخواه قربانی ایرانی حمله انتحاری نیز بامداد روز گذشته طی مراسمی با بدرقه معاون استاندار استانبول به ایران منتقل شد.
دو نفر از مصدومین حادثه که پس از طی دوره درمانی با همین پرواز به کشورمان عزیمت کرده اند.
مقامات ترکیه عامل انتحاری استانبول را شهروند ترکیه ای عضو گروه تروریستی، تکفیری داعش اعلام کرده است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.