افزایش پوشش بیمه نفتکش های حامل نفت ایران

افزایش پوشش بیمه نفتکش های حامل نفت ایران

کلوپ بین المللی P&I مسئولیت پوشش بیمه ای خود را برای نفتکش‌های حامل نفت خام ایران به ازای هر نفتکش 500 میلیون دلار افزایش داد.

به گزارش جلفابازار به نقل از ایسنا، کلوپ P&I ژاپن مسئولیت پوشش بیمه ای خود را برای نفتکشهای حامل نفت خام ایران از 80 میلیون دلار به 580 میلیون دلار برای هر نفتکش افزایش داد.

کلوپ بین المللی P&I پیش از این به دلیل تحریم‌های آمریکا قادر به اختصاص رقم معمول هفت میلیارد و 800 میلیون دلار برای هر نفتکش نبود.

کلوپ P&I ژاپن در بیانه ای اعلام کرد: کلوپ بین المللی P&I به دلیل کمبود بیمه ای آمریکا، یک مبلغ پشتیبان 500 میلیون دلاری را برای پوشش بیمه ای نفتکش های حامل محموله های نفت خام ایران افزوده است که برای اعضای این کلوپ هزینه اضافی در بر نخواهد داشت.

بر اساس این بیانیه، هر چند که این 580 میلیون دلار همچنان پایین تر از 10 درصد مسئولیت پوشش بیمه ای برای هر نفتکش است، اما شرکت های حمل و نقل آسیایی از جمله چین، هند و کره جنوبی و برخی شرکت‌های اروپایی این مقدار را برای حمل محموله های نفت خام ایران کافی می دانند.

شرکتهای حمل و نقل ژاپنی که ریسک گریز بیشتری دارند، امکان دارد تا زمانی که مسئولیت پوشش بیمه ای کلوپ P&I به حال عادی بازگردد، از صندوق بیمه ای مخصوص حمل محموله های نفت خام ایران بهره جویند.

دولت ژاپن به منظور کمک به پالایشگران ژاپنی خریدار نفت خام برای حمل محموله های نفت، یک صندوق ضمانت پوشش بیمه ای ایجاد کرد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.