کاریابی‌ها سهم بیشتری در اشتغال می‌گیرند

کاریابی‌ها سهم بیشتری در اشتغال می‌گیرند

مدیرکل دفتر هدایت نیروی کار و مراکز کاریابی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سهم دفاتر کاریابی در اشتغال کشور را 25 درصد اعلام کرد و از اجرای طرح رتبه‌بندی کاریابی‌ها خبر داد.

به گزارش جلفابازار به نقل از ایسنا، یکی از وظایف کاریابی‌ها شناسایی استعدادهای کارجویان و معرفی آنها به کارفرمایان و ایجاد ارتباط دو سویه میان آنها است و وزارت کار درصدد است تا سهم دفاتر کاریابی‌ را در زمینه اشتغال و ارائه خدمات مشاوره شغلی افزایش دهد.

وی با بیان اینکه مراکز کاریابی باید برنامه جامعی برای ورود به دانشگاهها داشته باشند، تصریح کرد: برای کاهش نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی به ارتباط فعال و موثر در عرصه‌های بین المللی نیاز داریم.

مدیرکل هدایت نیروی کار و کاریابی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین درباره صدور گواهی نامه شغلی، اظهار کرد: موضوع گواهی نامه‌های شغلی از مسایل مهم در حوزه کاری ما به شمار می‌رود که با همکاری امور بین الملل وزارتخانه در حال انجام است و در آن امتیازاتی نظیر معافیت‌های مالیاتی و تامین اجتماعی برای کارجویان در خارج کشور پیش بینی شده است.

اکبرنیا با اشاره به دیپلماسی فعال جمهوری اسلامی ایران در منطقه و دیگر نقاط جهان، گفت: وجود چنین دیپلماسی فعالی هم به گسترش تعامل ایران با کشورهای جهان کمک می‌کند و هم زمینه توسعه تعامل بنگاههای کاریابی بین المللی را فراهم می‌کند.

وی در پایان از رتبه‌بندی و واگذاری برخی تصدی‌گری‌ها و خدمات به دفاتر کاریابی به عنوان مهمترین اقدامات در دست اجرای وزارت کار نام برد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.