جشنواره ملی تخم مرغ های رنگی در ارس گشایش یافت

جشنواره ملی تخم مرغ های رنگی در ارس گشایش یافت

در دومین روز از اجرای برنامه های ستاد نوروزی منطقه آزاد ارس، جشنواره ملی تخم مرغ های رنگی غول پیکر شهری در محل سالن غدیر جلفا کار خود را آغاز کرد.
به گزارش جلفابازار به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد ارس، «صابر بقال اصغری» دبیر اجرایی جشنواره ملی تخم مرغ های رنگی ارس گفت: در جریان برگزاری این جشنواره 19 اثر منتخب، آماده سازی و برای داوری نهایی مورد قضاوت داوران قرار خواهد گرفت.
وی گفت: 26 هنرمند از سراسر کشور بر روی سازه های خام تخم مرغی، آثار جذاب هنری تائید شده را خلق خواهند کرد که همگی از هنرمندان سرشناس کشورمان در شاخه های نقاشی، گرافیک، تصویرسازی، عکاسی و خوشنویسی هستند.
به گفته دبیر اجرایی جشنواره تخم مرغ های رنگی ارس، هنرمندان شاخص حاضر در این جشنواره که در سطح بین المللی هم مقام های برتر را از آن خود کرده اند، از استان های اردبیل، آذربایجان غربی، کردستان، تهران و آذربایجان شرقی هستند.
بقال اصغری اظهار کرد: استفاده از هر نوع رنگ و متریالی در این جشنواره آزاد است ولی رنگ اکریلیک به خاطر خواص شیمیایی منحصربفرد، بهترین نتیجه را می دهد و دی ام 5 که بر روی لایه های نقاشی و رنگ خورده خواهد آمد، پوشش ضد آب به این آثار می دهد.
وی اضافه کرد: احتمال دارد ادامه کار بر روی آثار طی روزهای آینده، در فضای باز شهر انجام شود ولی در حال حاضر که شرایط جوی نامساعد است و بارندگی ادامه دارد، سالن سرپوشیده غدیر محل برگزاری این جشنواره است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.