بازدید بیش از 228 هزار نفر از مراکز گردشگری و تفریحی آذربایجان شرقی

بازدید بیش از 228 هزار نفر از مراکز گردشگری و تفریحی آذربایجان شرقی

تبریز – مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: بیش از 228هزار نفر در چهار روز ایام تعطیلات نوروزی، از مراکز گردشگری، تفریحی و طبیعی این استان بازدید کرده اند.
[بازدید بیش از 228 هزار نفر از مراکز گردشگری و تفریحی آذربایجان شرقی]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا فرزین حق پرست عصر چهارشنبه اظهار کرد: 33 هزار و 263 نفر نیز از اماکن تاریخی و موزه های تحت نظارت میراث فرهنگی در آذربایجان شرقی بازدید داشته اند.
وی افزود: تاکنون به ترتیب کلیسای سنت استپانوس شهرستان جلفا، موزه آذربایجان و موزه قاجار تبریز و نیز رصدخانه شهرستان مراغه بیشترین بازدید کننده را در استان داشته است.
حق پرست همچنین با بیان اینکه بیش از 60 درصد ظرفیت هتل ها و مراکز اقامتی آذربایجان شرقی تکمیل شده، گفت: 18 هزار نفر در هتل، 11 هزار و 615 نفر در مهمانپذیرها و شش هزار نفر در مراکز اقامتی فرهنگیان آموزش و پرورش استان و بقیه در سایر مراکز اقامت دارند.
وی با اشاره به وضع آب و هوای استان در روزهای نخست سال 95 افزود: خوشبختانه هوای تبریز برای میهمانان نوروزی مطلوب است.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با تأکید بر نظارت های مداوم از اماکن گردشگری استان یادآور شد: تیم های نظارتی در نقاط مختلف استان در حال خدمت به گردشگران هستند و تاکنون 783 مورد بازدید نظارتی در استان صورت گرفته که 20 مورد تشویق، 22 مورد اخطار و 60 مورد تذکر صادر شده است.
استان آذربایجان شرقی با افزون بر یک هزار و 750 اثر ثبت شده در فهرست آثار ملی و ظرفیت های بی نظیر گردشگری، میزبان هزاران گردشگر داخلی و خارجی است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.