شروع موج اول سفرها به ارس

شروع موج اول سفرها به ارس

به گزارش جلفابازار ، شمار زیادی از هموطنانمان با استفاده از فرصت تعطیلات عید، منطقه آزاد ارس را برای سفر نوروزی خود انتخاب کرده اند و از دیروز به تدریج وارد جلفا و دیگر محدوده های تابعه این منطقه آزاد می شوند.
نیمه سنگین شدن ترافیک ورودی جلفا و مشاهده خودروهای با پلاک شهرهای مختلف کشور حکایت از شروع موج اول سفرهای نوروزی ارس دارد.
اعضای ارشد ستاد تسهیلات سفر منطقه آزاد ارس پیش بینی می کنند که این بار نیمه سنگین تا روزهای آینده ادامه داشته باشد و حتی در مواقعی ترافیک جاده های منتهی به ارس سنگین هم شود.
با توجه به افزایش میزان سفرها در ساعات و روزهای آتی به نظر می رسد سفر و مسافرت آن هم با خودروی شخصی نیازمند توجه به نکات ایمنی برای انجام سفری امن و آرام است.
بسیاری از گردشگران به افزایش جریمه های راهنمایی اشاره کرده و ضمن تاکید بر رعایت بر نکات ایمنی به منظور تامین سلامتی رانندگان، سرنشینان خودرو و دیگر شهروندان از بستن کمربند ایمنی، رعایت سرعت مطمئنه، نداشتن سبقت غیرمجاز و صحبت نکردن با تلفن همراه هنگام رانندگی سخن می گویند.
برخی هم به کوهستانی بودن منطقه آزاد ارس اشاره کرده و از مجهز بودن خودرو به زنجیر چرخ، رفع نقص فنی و باک و مخزن پر بنزین و گاز برای سفری ایمن و سالم در جاده های برف گیر آذربایجان سخن به میان می آورند.
کارشناسان هواشناسی هم می گویند که سامانه بارشی از آذربایجان شرقی خارج شده و جوی پایدار طی روز شنبه حاکم است اما از بعدازظهر نخستین روز سال نو یک سامانه بارشی دیگر از سمت شمال غرب یعنی استان آذربایجان شرقی و منطقه آزاد ارس وارد کشومان خواهد شد. به گفته آنان سامانه بارشی مزبور موجب بارش پراکنده می شود.
با اینحال کمیته امداد و نجات ستاد تسهیلات سفر منطقه آزاد ارس با پیش بینی استقرار اکیپ های مجهز به تجهیزات اطفاعی و امدادی در مبادی ورودی منطقه آزاد و سطح شهرهای تابعه این منطقه آماده خدمت رسانی به گردشگران در طول 24 ساعت شبانه روز هستند.
پیش تر مدیرعامل و رئیس ستاد تسهیلات سفر منطقه آزاد ارس اعلام کرده بود که از تمام ظرفیت این منطقه آزاد برای پذیرایی شایسته از مهمانان نوروزی تا 7 میلیون نفر بهره گرفته خواهد شد. برنامه های نوروزی ارس هم از چند روز قبل یعنی بیست و پنجم اسفند شروع شده و تا پانزدهم فروردین سال آینده ادامه خواهد داشت.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.