۴۳ پروژه جدید در منطقه آزاد ارس افتتاح شد

۴۳ پروژه جدید در منطقه آزاد ارس افتتاح شد

مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور از پروژه های عمرانی، گردشگری و واحدهای تولیدی و صنعتی منطقه آزاد ارس بازدید کرد.
به گزارش جلفابازار به نقل از روابط عمومی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، شب گذشته اکبر ترکان با حضور در منطقه آزاد ارس ابتدا از ستاد فرماندهی آتش نشانی و امداد و نجات این منطقه و سپس از پروژه های نورپردازی کلیسای چوپان و کاروانسرای خواجه نظر نیز بازدید کرد.
مرکز امداد و نجات و آتش نشانی منطقه آزاد ارس با هزینه ۳۰ میلیارد ریال و با زیربنای دو هزار مترمربع همزمان با ۱۲ بهمن ماه امسال به بهره برداری رسید.
نورپردازی کاروانسرای خواجه نظر، کلیسای چوپان و کلیسای سنت استپانوس با هزینه ای بالغ بر ۶ میلیارد ریال در حال تکمیل است و تا قبل از نوروز امسال به بهره برداری می رسد.
ترکان هم چنین یک باب رستوران و یک متل را در این منطقه افتتاح کرد تا برای ارائه خدمات به گردشگران در نوروز ۱۳۹۵ فعالیت خود را آغاز کند.
وی در ادامه سفر به این منطقه امروز با حضور در مراسم افتتاح و کلنگ زنی ۴۳ پروژه در مجتمع مشاهیر آذربایجان گفت: این منطقه تاکنون جهش فوق العاده ای داشته است.
ترکان گفت: پرداختن به توسعه گردشگری همگام با پیشرفت صنعت و تولید موجب رونق این منطقه شده است. تامین زیرساخت های لازم (آب، گاز و برق صنعتی) برای تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی در این منطقه شایسته تقدیر است.
محسن عرب باغی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس نیز در این مراسم از احداث ۲۸۰۰ واحد تجاری در این منطقه از ابتدای فعالیت دولت تدبیر و امید خبر داد.

در ادامه، اکبر ترکان از واحدهای تولیدی و صنعتی این منطقه هم چون کارخانه تولید حوله با سرمایه گذاری ۱۷ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی، مجتمع فرهنگی و تجاری مشاهیر آذربایجان، کارخانه تولید تابلو و ترانس برق با سرمایه گذاری ۱۲ میلیارد ریال، تصفیه خانه صنعتی، گازرسانی پارک کوهستان، گلخانه گلشهر و پایانه صادراتی منطقه آزاد ارس بازدید کرد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.