سرمایه گذاران ترک در ارس موفق هستند

سرمایه گذاران ترک در ارس موفق هستند

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس در نشست سرمایه گذاری ترابوزان گفت: سرمایه گذاران حوزه تولید و صنعت ترکیه در ارس موفق هستند.

به گزارش جلفابازار به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، محسن خادم عرب باغی با تاکید بر توسعه همکاری های مشترک گفت: به رغم وجود همکاری ایران و ترکیه در دوران تحریم های اقتصادی، سهم بهره برداری اقتصادی ایران از ارتباط دوسویه کمرنگ و نامتوازن بوده است.

وی با اشاره به گشایش فضاهای جدید سیاسی و اقتصادی در برابر ایران، ایجاد توازن در فضای اقتصادی را مورد تاکید قرار داد و با بیان اینکه سرمایه گذاران ترکیه ای در ایران بویژه منطقه آزاد ارس موفق هستند، گفت: با وجود درخواست های متعدد از سوی کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس، آماده پذیرش سرمایه گذاران ترکیه ای هستیم.

بر اساس این گزارش، طبق توافق های بعمل آمده در سفر هیات اقتصادی ایران به ترکیه، مقرر شد در راستای سهولت آشنایی تجار و سرمایه گذاران ترکیه با مناطق آزاد ایران، قوانین این مناطق به زبان ترکی استانبولی ترجمه شده و به همراه مشخصات پروژه های قابل سرمایه گذاری در این مناطق به ترکیه ارسال شود. همچنین حمایت از تجار طرفیت در مرزها، تبادل اطلاعات از طریق وب سایت های رسمی، دعوت از آژانس های مسافرتی دو کشور برای توسعه روابط گردشگری، ایجاد خط پرواز مستقیم ترابوزان-تبریز و بازدید اعضای اتاق صنعت و سرمایه گذاران ترک از مناطق آزاد ارس و ماکو از دیگر موارد مورد توافق بین دو هیات بود.

گفتنی است هیات ایرانی متشکل از مدیران عامل مناطق آزاد ارس و ماکو، مسؤلین اقتصادی و هیات های سرمایه گذاری و گردشگری استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و زنجان بود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.