توزیع کیسه های زباله تجزیه پذیر در بین گردشگران ارس

توزیع کیسه های زباله تجزیه پذیر در بین گردشگران ارس

رئیس کمیته خدمات بهداشت، سلامت و محیط زیست ستاد تسهیلات سفر ارس اعلام کرد: در نخستین گام برای تبدیل منطقه آزاد ارس به منطقه عاری از کیسه های پلاستیکی، کیسه های زباله تجزیه پذیر در بین هزاران گردشگر ورودی به منطقه آزاد ارس در ایام نوروز توزیع شد.
به گزارش جلفابازار به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد ارس، محمدصادق نافذی به خبرنگاران گفت: طرح توزیع کیسه های زباله تجزیه پذیر به همت معاونت فرهنگی اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد ارس و در راستای حمایت از محیط زیست و آگاه سازی همگانی و نیز فرهنگسازی جهت استفاده از کیسه های زباله قابل تجزیه و آنتی باکتریال، همزمان با ورود سیل گردشگران در نوروز 95 اجرا شد.
وی افزود: امید می رود با اجرای این طرح و طراحی و اجرای برنامه های مشابه، منطقه آزاد ارس به منطقه عاری از کیسه های پلاستیکی مخرب محیط زیست تبدیل شود.
این عضو ارشد ستاد تسهیلات سفر منطقه آزاد ارس گفت: همه برنامه های منطقه آزاد ارس در سال گذشته و البته سال جاری معطوف به تحقق سیاست اصولی «توسعه پایدار» است.
نافذی به تشکیل همیاران محیط زیست از بین دانش آموزان جهت ترویج امر خطیر حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست و ساماندهی تشکل های غیردولتی دوستدار محیط زیست اشاره و اضافه کرد: طبیعت منطقه آزاد، رود مرزی و زیبای ارس، مناطق حفاظت شده و پارک ملی کیامکی، ماراکان، کنتال و ارسباران ثروت های حقیقی منطقه آزاد ارس هستند و سازمان منطقه آزاد عزم جدی برای حفاظت از این منابع ارزشمند دارد.
رئیس کمیته خدمات بهداشت، سلامت و محیط زیست ستاد تسهیلات سفر ارس افزود: صیانت از عناصر آب، خاک، هوا و همچنین حراست از گونه های گیاهی و جانوری منطقه در کنار توسعه اقتصادی، مورد تاکید است و مدیریت این منطقه آزاد بر تدوین و عملیاتی شدن پیوست های اجتماعی و زیست محیطی در کناز همه طرح های عمرانی، صنعتی و اقتصادی در ارس تاکید دارند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.