طرح انتقال پایتخت قابل اجرا نیست/ ساماندهی وضعیت شهری، مطالبه شهروندان استان تهران

طرح انتقال پایتخت قابل اجرا نیست/ ساماندهی وضعیت شهری، مطالبه شهروندان استان تهران

تهران- مشاور معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه طرح انتقال پایتخت به دلیل نبود زیرساخت های لازم قابلیت اجرایی شدن نخواهد یافت، افزود: مشکلات متعدد شهری، زیست محیطی، ترافیک و کافی نبودن امکانات سبب شده تا ساماندهی وضعیت پایتخت مطالبه اصلی شهروندان استان باشد.
[طرح انتقال پایتخت قابل اجرا نیست/ ساماندهی وضعیت شهری، مطالبه شهروندان استان تهران]

به گزارش جلفا بازار به نقل از روز پنجشنبه ایرنا از وزارت راه و شهرسازی، سیدرضا هاشمی با اشاره به فرصت ها و چالش های احتمالی طرح انتقال پایتخت از تهران گفت: طرح امکان سنجی و ساماندهی انتقال پایتخت در شورای عالی معماری و شهرسازی و با حضور مسئولان و دست اندرکاران بررسی شد، اما شواهد حاکی از عدم امکان پذیری این ایده است.
به گفته این مقام مسئول، نتیجه مطالعات نشان داده که به هرحال انتقال پایتخت، طرح امکانپذیر و قابل قبولی نیست.
هاشمی ادامه داد: نمایندگان دولت و صاحبنظران حاضر در جلسه تصمیم گیری اعلام کردند که این طرح با توجه به مشکلات استان تهران و همچنین جمعیت فراوانی که طی دو دهه در پایتخت ساکن شدند، امکانپذیر نیست.
وی تصریح کرد: ساماندهی وضعیت سکونتی در کلانشهر تهران، مشکلات متعدد شهری، زیست محیطی، ترافیکی و کافی نبودن امکانات زیستن در پایتخت، اینک به عنوان مطالبه شهروندان استان تهران و برخی از مسئولان ارشد مطرح است که باید حل شوند.
به گزارش ایرنا، نشست ساماندهی به طرح جامع شهر تهران، اسفندماه ۱۳۹۴ در شورای عالی معماری و شهرسازی به ریاست عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و پیروز حناچی دبیر شورای عالی معماری و شهرسازی با دو دستور جلسه مطالعه طرح جامع ساماندهی شهر تهران و ارائه گزارشی از وضعیت پیش بینی گرم شدن زمین در آینده نزدیک و تاثیر آن بر پهنه های سکونتگاهی ایران برگزار شد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.