سامانه بارشی از یکشنبه آینده آذربایجان شرقی را تحت تاثیر قرار می دهد

سامانه بارشی از یکشنبه آینده آذربایجان شرقی را تحت تاثیر قرار می دهد

تبریز – معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان شرقی گفت: سامانه بارشی از یکشنبه هفته آینده این استان را تحت تاثیر قرار می دهد.
[سامانه بارشی از یکشنبه آینده آذربایجان شرقی را تحت تاثیر قرار می دهد]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا محمد اشجعی روز پنجشنبه گفت: بر اثر فعالیت این سامانه بارشی، وضعیت هوای استان ابرناکی همراه با وزش شدید باد، بروز پدیده گرد و غبار، همچنین باران و در ارتفاعات احتمال بارش برف پیش بینی می شود.
وی با اعلام اینکه در 24 ساعت گذشته بیشینه دما از جلفا و بندرشرفخانه به میزان 17 درجه سانتی گراد بالای صفر گزارش شده است، گفت: کمینه دما هم مربوط به شهرستان سراب با سه درجه سانتی گراد زیر صفر بود.
اشجعی با اشاره به اینکه دمای هوای تبریز در سردترین زمان به یک درجه بالای صفر و در گرمترین زمان به 13 درجه سانتی گراد بالای صفر رسید، افزود: در زمان حاضر دمای این شهر 10 درجه سانتی گراد بالای صفر است که نسبت به مدت مشابه روز گذشته سه درجه افزایش داشته است.
وی برای 24 ساعت آینده تداوم افزایش دما را پیش بینی کرد و گفت: از بعداز ظهر فردا، فعالیت امواج فرعی سامانه بارشی موجب افزایش ابر، وزش باد و در برخی نواحی استان بارش خفیف و پراکنده باران خواهد شد.
آذربایجان شرقی با وجود آب و هوای خنک در نخستین ماه بهار، یکی از مقصدهای اصلی گردشگران داخلی و خارجی در تعطیلات نوروزی است.
این استان در منطقه سردسیر و کوهستانی واقع شده و از لحاظ تقسیم بندی های اقلیمی جزو مناطق نیمه خشک به حساب می آید و میانگین بارندگی سالیانه 250 تا 300 میلی متر است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.