طنین موسیقی آذربایجانی در یازدهمین روز اجرای برنامه های نوروزی ارس

طنین موسیقی آذربایجانی در یازدهمین روز اجرای برنامه های نوروزی ارس

جمعه در یازدهمین روز اجرای برنامه های ستاد نوروزی منطقه آزاد ارس موسیقی آذربایجانی در جغرافیای جلفا و این منطقه آزاد طنین انداز خواهد شد.
به گزارش جلفابازار به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد ارس، امروز علاوه بر اجرای برنامه های روتین در جلفا، پارک کوهستان این شهر میزبان دکتر علی داودی و تیم همراه اوست تا کنسرت موسیقی آذربایجانی برای گردشگران نوروزی ارس و ارسوندان برگزار شود. همرمان با این برنامه استندآپ کمدی جذابی با حضور و اجرای علی اوجی بازیگر نقش وکیل سریال در حاشیه به انجام می رسد. کنسرت و استندآپ کمدی مزبور ساعت 21 و در محل آمفی تئاتر پارک کوهستان برگزار خواهد شد و حضور در آنها برای گردشگران نوروزی و ارسوندان رایگان اعلام شده است.
در جلفا همچنین برنامه فرهنگی ویژه کودکان با استقرار تریلی شادی در دو سئانس 11 و 4 بعدازظهر در جنب بازار روس به انجام می رسد. کودکان و نوجوانان همچنین می توانند در برنامه قرآن بخوان و جایزه بگیر که به صورت سیار در سطح مرکز منطقه آزاد ارس برگزار می شود، شرکت کنند.
نمایشگاه صنایع دستی جلفا نیز ادامه دارد. محل برپایی این نمایشگاه جنب بازار کوثر است و دوستداران صنایع دستی می توانند از ساعت 9 صبح تا ساعت 22 از این نمایشگاه دیدن کنند.
نمایشگاه حیرت انگیز مجسمه های مومی مشاهیر دنیا و عجایب خلقت هم در مجتمع تجاری فرهنگی مشاهیر در جریان است. این نمایشگاه تا آخرین فروردین امسال دایر است اما شاید بهترین زمان برای دیدار از این نمایشگاه همین ایام تعطیلات نوروز باشد. ساعت 10 تا 22 زمان بازدید عموم از این نمایشگاه اعلام شده است.
علاقه مندان به دیدن بخش هایی از زندگی کوچندگان عشایر هم باید به جاده کوهستان رفته و از کمپ عشایری دایر در این نقطه از جلفا بازدید کنند. آلاچیق ها و کومه ها زیبا به همراه امکان شترسواری و اسب سواری و البته عکاسی با لباس های محلی تنها گوشه ای از آن چیزهایی است که می توانید در بازدید از کمپ عشایر جلفا ببینید.
اما امروز در محدوده نوردوز منطقه آزاد ارس، جشن عیدانه برگزار خواهد شد. گردشگران نوروزی منطقه آزاد که تمایل به شرکت در این برنامه دارند، باید ساعت 15 در محل مجموعه تاریخی کردشت حضور داشته باشند. نمایشگاه صنایع دستی هم در این منطقه مرزی به مانند روزهای گذشته دایر است.
در محدوده خداآفرین نیز علاوه بر برپایی کمپ عشایر، نمایشگاه صنایع دستی و برنامه های جذاب طبیعت گردی و ورزشی به انجام می رسد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.