مجوز ساخت ۱۴ هتل در آذربایجان شرقی صادر شده است

مجوز ساخت ۱۴ هتل در آذربایجان شرقی صادر شده است

تبریز – مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از صدور مجوز ساخت ۱۴ هتل یک تا پنج ستاره در استان خبر داد.

به گزارش جلفا بازار به نقل از خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی فرزین حق پرست در جلسه ویژه ستاد اجرایی خدمات سفر استان با حضور معاون رئیس جمهور و استاندار آذربایجان شرقی گفت: از این تعداد، ۹ هتل در حال ساخت هستند که با بهره برداری از این هتل‌ها، دو هزار تخت به ظرفیت اقامت هتل‌های استان اضافه می‌شود .

حق‌پرست طرفیت هتل‌های استان را ۸ هزار تخت اعلام کرد و افزود: درصورت بهره‌برداری از این هتل‌ها ظرفیت تخت‌های استان به ۱۰ هزار تخت خواهد رسید.

وی همچنین گفت: از ۹ هتل در حال ساخت در استان سه هتل در تبریز و بقیه در سایر شهرهای استان به بهره برداری خواهند رسید.

حق پرست اظهارکرد: پنج هتل از ۱۴ هتل یاد شده پنج ستاره، دو هتل چهار ستاره و هفت هتل یک تا سه ستاره هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اشاره به آمار بازدید گردشگران نوروزی از آثار تاریخی استان یادآور شد: از ۲۷ اسفند سال گذشته تا ۵ فروردین، ۵۶ هزار نفر از موزه ها و مکان های تاریخی دیدن کرده اند.

حق پرست همچنین از اشغال ۶۰ درصدی هتل های استان با میزان اقامت ۱۷ هزار و ۶۰۰ نفر در روزهای سپری شده از تعطیلات نوروزی خبرداد و افزود: ۱۱ هزار و ۵۰۷ نفر هم در مهمان پذیرها و ۹ هزار و ۵۰۹ نفر در مراکز اقامتی آموزش و پرورش اسکان یافته اند.

وی با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ گفت: پس از این انتخاب شورای سیاست گذاری در استان تشکیل شده است و در جلسات این شورا مشکلات و کمبودهای موجود بررسی می شود تا با شایستگی به استقبال تبریز ۲۰۱۸ برویم.

وی همچنین از انتخاب لوگوی تبریز خبر داد و گفت: فراخوان لوگوی تبریز در ماه های پایانی سال گذشته برگزار شد و۳ اثر از نظر هیات داوران به عنوان آثار برگزیده انتخاب شد، رتبه اول این فراخوان به عنوان لوگوی تبریز در روزهای آتی رونمایی خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسائل بازار تبریز، خاطر نشان کرد: خوشبختانه امسال با تدابیر لازم و همراهی بازاریان، بازار تبریز از سوم فروردین فعالیت خود را آغاز کرد و سعی می کنیم این روال در سال های آینده نیز ادامه داشته باشد.

گفتنی است در پایان این جلسه از کتاب “فرصت های سرمایه گذاری در صنعت گردشگری آذربایجان شرقی” رونمایی شد.

لازم به ذکر است این کتاب در چهار فصل سیمای آذربایجان شرقی، معرفی آذربایجان شرقی، فرصت های سرمایه گذاری آذربایجان شرقی در حوزه گردشگری و قوانین مقررات سرمایه گذاری در صنعت گردشگری توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی منتشر شده است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.