انجام بازرسی های مداوم از مراکز عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی منطقه آزاد ارس

انجام بازرسی های مداوم از مراکز عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی منطقه آزاد ارس

رئیس کمیته خدمات درمانی، بهداشت و محیط زیست ستاد تسهیلات سفر منطقه آزاد ارس از انجام بازرسی های مداوم از مراکز عرضه مواد غذایی و اماکن عمومی خبر داد .
به گزارش جلفابازار به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد ارس، محمدصادق نافذی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: 426 نفرساعت بازدید و با انجام 196 مورد بازرسی توسط عوامل اکیپ های ویژه نوروزی منطقه آزاد ارس از مراکز عرضه و فروش مواد غذایی، اماکن عمومی و بین راهی انجام شده است .
وی گفت : در طی این بازرسی ها به میزان 2300 کیلوگرم مواد غذایی تاریخ گذشته کشف و معدوم شد که این میزان کشفیات در هفته اول اجرای طرح تشدید نظارتی توسط کمیته خدمات درمانی و بهداشتی ستاد تسهیلات سفر منطقه آزاد ارس صورت گرفته است.
وی افزود : همچنین به دنبال 139 مورد نمونه برداری از آب آشامیدنی در سطح منطقه آزاد ارس در هفته گذشته خوشبختانه تنها 2 مورد نامطلوب گزارش شد که برابر مقررات با واحدهای خاطی برخورد شد.
رئیس کمیته خدمات درمانی، بهداشتی و محیط زیست ستاد تسهیلات سفر منطقه آزاد ارس با قدردانی از صاحبان مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی که نسبت به توزیع بهداشتی و مناسب مواد غذایی به گردشگران و ارسوندان اهتمام دارند، توصیه کرد که خریداران به هنگام خرید به تاریخ انقضاء و کیفیت بسته بندی کالا دقت لازم را داشته باشند.
نافذی با اشاره به نوسانات دمای هوا در روزهای گذشته ادامه داد: در هفته نخست سفرهای نوروزی، مراکز درمانی با 603 مراجعه روزهای شلوغی را پشت سر گذاشتند که خوشبختانه 596 مورد از آنها به صورت سرپایی درمان گردید.
وی از گردشگران نوروزی خواست ضمن رعایت موراد ایمنی لباس مناسب و گرم به همراه داشته باشند تا ابتلا به بیماری های مختلف لذت سفر را از بین نبرد.
رئیس کمیته خدمات درمانی، بهداشت و محیط زیست ستاد تسهیلات سفر منطقه آزاد ارس به فعالیت گشت های ویژه محیط بانان محیط زیست در طول ایام نوروز هم اشاره و تصریح کرد: خوشبختانه مورد تخریب و تخلف خاصی در ایام گذشته گزارش نشده است.
نافذی از گردشگران نوروزی خواست در روزهای باقی مانده از تعطیلات به ویژه روزهای دوازدهم و سیزدهم نوروز ضمن محافظت از منابع و مواهب طبیعی در حفظ محیط زیست همکاری لازم را با مسئولان داشته باشند

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.