زرتشتیان ایران در توسعه و شکوفایی کشور مشارکت دارند

زرتشتیان ایران در توسعه و شکوفایی کشور مشارکت دارند

تهران- دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی در پیام تبریک به مناسبت زادروز آشوزرتشت، آورده است که زرتشتیان ایران در کنار هموطنان مسلمان خود، با آرامش و مودت در توسعه، پیشرفت و شکوفایی این سرزمین، مشارکت دارند.
[زرتشتیان ایران در توسعه و شکوفایی کشور مشارکت دارند]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی انسجام ملی، متن کامل پیام حجت الاسلام والمسلمین علی یونسی به شرح زیر است:
به نام خداوند جان و خرد
ششم فروردین روز تولد آشوزرتشت، پیامبر بزرگ زرتشتیان را به همه ایرانیان عزیز زرتشتی و زرتشتیان جهان، تبریک و شاد باش می گویم.
آشوزرتشت از نخستین پیام آوران یکتاپرستی در جهان بود. این پیامبر ایرانی در سرزمینی ظهور کرد که مردمانش همواره یکتاپرست بودند. او مردمان ایران را به پرستش خدایِ دانایِ بزرگِ هستی بخش دعوت کرد. راستی، درست کاری، صلح طلبی و همبستگی از آموزه های اساسی این کیش بود. بدین جهت ایرانیان زرتشتی در طول تاریخ، از جشن های ایرانی همچون سده، مهرگان و نوروز به عنوان نماد انسجام بخش اقوام ایرانی، حراست کردند. زرتشتیان با الهام از فرامین کتاب مقدس خود، اوستا، همواره میراث دار بخش مهمی از فرهنگ ایران زمین بوده اند.
امروز، ایرانیان زرتشتی در کنار هموطنان مسلمان خود، در سرزمین مادری شان ایران، با آرامش و مودت در توسعه، پیشرفت و شکوفایی این سرزمین، مشارکت دارند.
از خداوند بزرگ، برای همه زرتشتیان عزیز، آرزوی شادمانی و بهروزی توام با موفقیت دارم.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.