ترافیک نیمه سنگین در محورهای منتهی به منطقه آزاد ارس

ترافیک نیمه سنگین در محورهای منتهی به منطقه آزاد ارس

هم‌زمان با شروع موج دوم سفرهای گردشگران نوروزی ترافیک محورهای مواصلاتی منتهی به جلفا، مرکز منطقه آزاد ارس نیمه سنگین است.
به گزارش جلفابازار به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد ارس، محور مرند – جلفا از ظهر امروز با ترافیک نیمه سنگین ولی روان مواجه شده و این وضعیت همچنان ادامه دارد.
پیش بینی شده است که ترافیک نیمه سنگین در این محور و دیگر جاده های مواصلاتی به محدوده های منطقه آزاد ارس در روزهای آینده نیز حکمفرما باشد.
مسیر جلفا – مرند – تبریز هم همزمان با پایان تعطیلات رسمی و پایان دور نخست سفرهای نوروزی نیمه سنگین گزارش می شود. بخشی از این ترافیک هم مربوط به بازگشت مردم ساکن در شهرهای مرند و تبریز از تفرجگاه ها است.
در همین حال محبوب ابراهیمی رئیس کمیته امداد و نجات ستاد تسهیلات سفر منطقه آزاد ارس اظهار کرد: مسافران برای داشتن سفری ایمن در ایام نوروز باید مواردی را رعایت کنند که از آن جمله می توان به رعایت سرعت مطمئنه اشاره کرد.
وی گفت: افرادی که به صورت گروهی در حال مسافرت هستند در صورت امکان در مسیر جاده‌های عبوری نیز به صورت گروهی تردد کنند تا در صورت بروز مشکل و حادثه‌ به یکدیگر کمک‌رسانی کنند.
ابراهیمی به رانندگان خودروها نیز توصیه کرد در صورتی که در طول مسیر حرکت در محورها خودرویی را مشاهده کردند که با نقص فنی مواجه است، وسیله نقلیه خود را در سمت راست جاده در مکانی مطمئن هدایت کنند و برای رفع نقص به یکدیگر یاری دهند ضمن اینکه شماره تلفن 42030125-041 مرکز پیام ستاد فرماندهی امداد و نجات منطقه آزاد ارس به صورت شبانه روزی آماده است در محدوده منطقه آزاد و حتی محورهای منتهی به محدوده های ارس خدمت رسانی کند.
وی به رانندگان خودروها همچنین هشدار داد: در صورت توقف در پارکینگ حاشیه جاده‌ها از پراکنده شدن سرنشینان به ویژه سالمندان و کودکان به اطراف جاده جلوگیری کنند تا از بروز سوانح و تصادفات پیشگیری شود.
ابراهیمی افزود: مطابق توصیه های پلیس‌راه لازم است رانندگان در مسافت های طولانی بعد از هر 100 کیلومتر رانندگی 10 دقیقه استراحت داشته باشند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.