تاکید خطیبان جمعه بر ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی درنخستین نمازجمعه 95

تاکید خطیبان جمعه بر ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی درنخستین نمازجمعه 95

استان ها- خطیبان جمعه در نخستین نماز جمعه در سال 95 با یادآوری شعار امسال با عنوان اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل بر ضرورت تلاش همگانی برای تحقق این موضوع با توجه به فرمایش های رهبر معظم انقلاب، تاکید کردند.
[تاکید خطیبان جمعه بر ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی درنخستین نمازجمعه 95]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا خطیبان نماز جمعه در سراسر کشور تاکید کردند که شعار امسال با عملکرد مبتنی بر اتحاد و پرهیز از چندگانگی در گفتار و عمل محقق می شود.
قم – حجت الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی امام جمعه موقت قم به اهمیت نامگذاری امسال به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی رهبر معظم انقلاب اشاره و بیان کرد: معظم له می توانستند عناوین دیگری نیز برای نامگذاری سال برگزینند، اما در شرایطی که کشور قرار دارد ایشان از موضع دیده بان بزرگ و بصیر سال را به این اسم نامیدند.
اعرافی به فلسه شعار امسال اشاره کرد و گفت: به رغم همه خدماتی که انجام شده است کشور مبتلا به رکود و تورم است، برخی صنایع تعطیل و نیمه تعطیل است، درصد بیکاری پایین نیست، واردات لوازم لوکس، فقر و فاصله طبقاتی از جمله مشکلاتی است که در اقتصاد ایران وجود دارد.
شیراز- امام جمعه شیراز با اشاره به نامگذاری سال 95 به عنوان سال ‘اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل’ از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: مسئولان باید بدانند که عاقلانه ترین و بهترین راه برای بهبود وضعیت اقتصادی توجه به اقتصاد مقاومتی و محورهای 10 گانه ابلاغی رهبری در این زمینه است.
آیت الله اسدالله ایمانی افزود: دشمنان دست از تحریم ما برنداشته اند و اقتصاد مقاومتی برای این است که ما بتوانیم با تکیه بر توان داخل روی پای خود بایستیم و چشم به بیگانه نداشته باشیم.
تبریز- امام جمعه موقت تبریز گفت: اقتصاد مقاومتی نه با شعار بلکه با عمل تحقق می یابد و باید تمام مردم در این خصوص جهادی عمل کنند.
حجت الاسلام علی حاجی زاده با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام ‘اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل’، افزود: باید با انجام اقدامات عملیاتی اقتصاد مقاومتی به صورت واقعی محقق شود.
اصفهان- امام جمعه موقت اصفهان گفت: اقتصاد مقاومتی با شعار، برگزاری همایش،،سخنرانی، سمینار و ارائه مقاله تحقق نمی یابد بلکه نیازمند اقدام و عمل است .
حجت الاسلام و المسلمین سید مجتبی میردامادی در خطبه های نماز جمعه این هفته اصفهان با تجلیل از پیام نوروزی و سخنرانی رهبر معظم انقلاب در بارگاه امام هشتم (ع )افزود: همه باید با استفاده از توان داخلی وبهره گیری از همه ظرفیتها برای تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش کنیم .
اراک – امام جمعه اراک گفت: اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری در سایه تعامل سازنده بین مدیران دستگاه های اجرایی، صنایع و مردم محقق می شود.
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی افزود: مدیران و مسوولان دستگاه های اجرایی و صنایع باید بدانند که اقتصاد مقاومتی تنها یک شعار نیست بلکه میدان عمل، تلاش و فداکاری است.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری با مطالعه دقیق و کاربردی از شرایط فعلی ایران اسلامی در منطقه و جهان، اقتصاد مقاومتی را تنها راه برون رفت از مشکلات اقتصادی عنوان کردند، بنابراین مسوولان و دولتمردان باید با برنامه ریزی های کاربردی زمینه تحقق این خواسته معظم له را فراهم کنند.
ارومیه-امام جمعه ارومیه گفت: استفاده از جنس ایرانی مصداق مهم اقتصاد مقاومتی و در راستای عمل به منویات مقام معظم رهبری است.
حجت الاسلام سیدمهدی قریشی افزود: عمل به توصیه های رهبری در سخنرانی آغاز سال جدید متضمن رونق تولید داخلی است که باید همه ما در این خصوص مصمم باشیم.
سمنان -امام جمعه سمنان با اشاره به نامگذاری امسال به سال اقتصادی مقاومتی اقدام و عمل از سوی رهبری گفت : ملت ایران می تواند با کمک دولت و اجرای دقیق اقتصاد مقاومتی، توطئه های دشمنان را خنثی کند.
آیت الله سید محمد شاهچراغی افزود : دولت با اجرای دقیق اصول 10 گانه اقتصاد مقاومتی و ارایه گزارش عملکرد در پایان هرسال ، گامی اساسی در جهت رونق اقتصادی بردارد.
وی اظهار داشت : خرید کالای داخلی می تواند به رشد و شکوفایی اقتصادی کمک کند و مردم با نخریدن کالای خارجی می توانند به رونق شرکت ها و کارخانه های داخلی کمک کنند.
زنجان- آیت الله علی خاتمی امام جمعه زنجان گفت: رهبر معظم انقلاب به ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی در دو سال قبل اشاره و بر لزوم عملیاتی تر شدن برنامه ها و اقدامات در سال ‘ اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل ‘ تاکید کردند.
آیت الله خاتمی با بیان اینکه رهبر فرزانه انقلاب طی 10 بند به تشریح و تفصیل نام انتخابی برای سال جدید پرداختند، اظهار کرد: یکی از این تاکیدات معظم له، تاکید بر نگاه به ظرفیت ها و توانمندی های درونی برای خروج از زیر بار فشار و توطئه های اقتصادی دشمنان به ویژه آمریکای مستکبر بود.
کاشان- امام جمعه کاشان، پیام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» را برگرفته از آیات و سیره اهل بیت (ع) دانست و گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی یک نظام اقتصادی و برنامه ریزی مالی که در برابر تحریم ها شکست ناپذیر باشد.
آیت الله عبدالنبی نمازی اضافه کرد: کارشناسان باید یک سیاست اقتصادی نفوذ ناپذیر را برای کشور برنامه ریزی و ارایه کنند که زلزله های اقتصادی در جهان نتواند به اقتصاد ایران آسب وارد کند و آن را از بین ببرد و در برابر تکان های بین المللی مقاوم و استوار باشد.
بوشهر- امام جمعه موقت بوشهر نام امسال را یادآور شد و گفت: سال جدید برای مسئولان نظام باید سال اقدام و عمل به حل مشکلات کشور بویژه در بخش اقتصادی باشد.
حجت اسلام سید غلامرضا هاشمی افزود: برای مقابله با تحریم ها نیز باید کار اساسی صورت گیرد و شعارهای دو سال گذشته در سایه برجام عملی شود.
اردبیل – امام جمعه موقت اردبیل گفت: پیام نوروزی مقام معظم رهبری با نشان دادن راه علاج بیماری های اقتصادی، در کشور امید آفرید.
حجت الاسلام محمدعلی فروغی افزود: ولایت فقیه فصل الخطاب زندگانی ماست و تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر مقوله اقتصاد، نشان دهنده توجه دشمن بر ضعف های اقتصادی کشور است.
یزد-آیت الله محمد رضا ناصری امام جمعه یزد با اشاره به نامگذاری امسال از طرف مقام معظم رهبری با عنوان اقتصاد مقاومتی،اقدام وعمل گفت: باید همه دست به دست یکدیگر دهیم و در حمایت از تولیدات داخلی تلاش کنیم و در ارتباط با کشورهای دیگر هم باید فناوری آنها به کشور وارد شود و البته باید تاکید بر تولیدات داخلی و بومی سازی صورت گیرد.
بجنورد- حجت الاسلام مهدوی پور امام جمعه موقت بجنورد به شعار سال 95 که رهبر معظم انقلاب اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نامگذاری کرده است اشاره کرد و افزود: ملت ایران به این شعار نیز آری می گویند و برای تحقق آن تلاش خواهند کرد.
وی با بیان اینکه امنیت و وضعیت کشور به اقتصاد مقاومی و عمل به آن نیاز دارد گفت: همه باید با اتحاد و جدیت تلاش کنیم.
بندرعباس- امام جمعه بندرعباس با اشاره به نامگذاری سال جاری به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» گفت: همه مردم و مسئولان باید برای تحقق شعار سال وارد میدان عمل شوند.
آیت الله غلامعلی نعیم آبادی افزود: اقتصاد مبتنی بر نفت به دلیل نوسان های شدید قیمت این محصول و سیاست های جهانی، بسیار ناپایدار و متزلزل است و اقتصاد مقاومتی می تواند خلا کشور در این زمینه را پر کند.
امام جمعه بندرعباس با اشاره به اقدام های انجام شده در جهت تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب، تاکید کرد: کارهای زیادی در این حوزه انجام شده است؛ اما کافی نیست.
خرم آباد – آیت الله سید احمد میرعمادی امام جمعه خرم آباد گفت: رونق اقتصادی در سایه اقتصاد مقاومتی محقق می شود .
وی با اشاره به نامگذاری سال 95 از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل اظهار کرد : نامگذاری سال ها در حقیقت برای توجه به ارزش ها و ارایه راه حل مشکلات است .
وی بیان کرد: امروزه مشکل اصلی مردم در ایران اسلامی اقتصاد و مشکلات معیشتی است و مهمترین راه حل توجه به سیاست های اقتصاد مقاومتی است .
زاهدان- امام جمعه زاهدان گفت: تنها راه نجات اقتصاد کشور، حرکت در مسیر تحقق اهداف رهبر معظم انقلاب در نامگذاری امسال به سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل است.
آیت الله عباسعلی سلیمانی با تبریک فرارسیدن بهار و سال نو اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب 10 راهکار برای اقتصاد مقاومتی مطرح کردند که شناسایی فعالیت های اقتصادی مزیت دار و زنده کردن تولید داخلی در کشور توسط مسئولان دولتی از جمله این موارد به حساب می آید.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.