معاون حجتی به مهر اعلام کرد: نیازی به واردات گندم در سال۹۵ نیست/ پرداخت یارانه سیب‌زمینی‌کاران

معاون حجتی به مهر اعلام کرد: نیازی به واردات گندم در سال۹۵ نیست/ پرداخت یارانه سیب‌زمینی‌کاران

معاون وزیر جهادکشاورزی از پرداخت یارانه ۴۰ میلیاردتومانی به سیب زمینی کاران خبر داد و گفت: باتوجه به موجودی ذخیره شده و تولید، برای سال آینده به واردات این کالا نیازی نیست.

 به گزارش جلفا بازار به نقل از مهر عباس کشاورز در واکنش به مباحث مطرح شده مبنی بر  اینکه وزیر جهادکشاورزی خواستار ممنوعیت واردات و وزیر صنعت خواستار وضع تعرفه ۴۰ درصدی بدون ممنوعیت است، اظهار داشت: بخش بازرگانی وزارت جهادکشاورزی باید در این زمینه پاسخگو باشد.

وی اضافه کرد: موضوعی که ما اعلام کردیم، آن است که باتوجه به موجودی ذخیره شده و تولید، برای سال آینده نیازی به واردات این کالا نیست.

معاون وزیر جهادکشاورزی خاطر نشان کرد: از نظر بنده، میزان تولید(عرضه داخلی) و ذخیره‌ای که از امسال به سال آینده منتقل می‌شود، برای تامین نیاز سال ۹۵ کافی است.  

کشاورز در پاسخ به این پرسش که میزان تولید سال آینده چقدر خواهد بود و چه میزان ذخیره از امسال به سال آینده منتقل می‌شود؟ گفت: هنوز برای اظهارنظر قطعی در این زمینه زود است، ضمن اینکه باید برای مدت ۵ ماه ذخیره مصرفی داشته باشیم.

معاون امور زراعت وزارت جهادکشاورزی همچنین از پرداخت یارانه سیب زمینی کاران خبر داد و اظهارداشت: حدود یک ماه گذشته ۴۰ میلیارد تومان یارانه صادراتی به سیب زمینی کاران پرداخت شده است.

کشاورز اضافه کرد: در ۱۱ ماهه حدود ۵۴۰ هزار تن سیب زمینی از کشور صادر شده است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.