پیشنهاد دولت به ایمیدرو برای بهره گیری 49 درصدی از منابع صندوق توسعه ملی

پیشنهاد دولت به ایمیدرو برای بهره گیری 49 درصدی از منابع صندوق توسعه ملی

تهران- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد دولت در لایحه برنامه ششم توسعه به سازمان ایمیدرو پیشنهاد کرده است در سرمایه گذاری های خود تا 49 درصد از صندوق توسعه ملی استفاده کند.
[پیشنهاد دولت به ایمیدرو برای بهره گیری 49 درصدی از منابع صندوق توسعه ملی]

به گزارش جلفا بازار به نقل از سازمان توسعه ونوسازی معادن وصنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، «مهدی کرباسیان» یادآوری کرد: دولت و مجلس شورای اسلامی پیش بینی کرده اند لایحه پیشنهادی تصویب شود.
به گزارش ایرنا، رئیس جمهوری اسلامی ایران بیست و هفتم دی ماه پارسال در صحن علنی مجلس شورای اسلامی لوایح بودجه 1395 و ششمین برنامه پنج ساله توسعه را تقدیم کرد.
به دلیل کامل نشدن بررسی بودجه سال 1395 در مجلس شورای اسلامی، نوزدهم اسفندماه دولت تصویب کرد لایحه دو دوازدهم را با قید دوفوریت به خانه ملت بفرستد که جزئیات آن بیست و پنجم اسفندماه در مجلس شورای اسلامی و همچنین شورای نگهبان تصویب شد.
رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: تامین وام های ریالی یا ارزی می تواند موجب راه اندازی پروژه ها شود و از دولت درخواست دریافت پول نداریم.
کرباسیان گفت: سال 1395 برای دستیابی به رشد اقتصادی هشت درصدی و حرکت در مسیر تحقق اهداف سند چشم انداز 1404، به سرمایه گذاری خارجی در تمام بخش ها مانند اکتشاف، فولاد، آلومینیوم، مس و طلا نیاز است.
به گزارش ایرنا، پیش از این «علی طیب نیا» وزیر امور اقتصادی و دارایی، بر پایه گزارش های منتشر شده در سال 1394 اعلام کرد لازمه دستیابی به رشد اقتصادی هشت درصدی در چارچوب برنامه ششم توسعه، سرمایه گذاری سالیانه هفت بیلیارد و 500 بیلیون ریال (750 هزار میلیارد تومان) است که با بهره گیری از منابع داخلی و خارجی تحقق می یابد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآوری کرد: برنامه های اکتشاف معدن ها از سوی سازمان ایمیدرو با همکاری سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در سطح 250 هزار کیلومتر مربع آغاز شده است و در سال 1395 با سرعت بیشتری ادامه می یابد.
وی یکی از اهداف امسال سازمان ایمیدرو را در چارچوب سیاست اقتصاد مقاومتی، ارتقای بخش معدن و رونق بخشیدن به اقتصاد کشور دانست که می تواند در قالب یک یا دو برنامه پنج ساله، در اقتصاد ملی جایگاه مناسبی در تولید ناخالص ملی به دست آورد.
به گزارش ایرنا، جمهوری اسلامی ایران یکی از 10 کشور شاخص معدنی جهان با 68 نوع ماده معدنی شناسایی شده و میزان ذخایر حدود 60 میلیارد تنی است که نزدیک به 40 میلیارد تن از این حجم به ارزش بیش از 770 میلیارد دلار قطعی و بقیه احتمالی است.
سالیانه از پنج هزار و 400 معدن فعال کشور بالغ بر 400 میلیون تن انواع مواد معدنی استخراج می شود.
در سال 1394 دستیابی به رقم استخراج 420 میلیون تن مواد معدنی هدفگذاری شده بود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.