ایتالیا رتبه نخست جهانی انرژی خورشیدی را دارد

ایتالیا رتبه نخست جهانی انرژی خورشیدی را دارد

رم – اتحادیه محیط زیست «لگامبیئنته» ایتالیا در گزارش سال ۲۰۱۵ خود اعلام کرد که انرژی تجدید پذیر در ۱۰۰ درصد شهرها گسترش یافته و این کشور توانسته با اجرای برنامه های گسترده، مقام نخست جهانی را از نظر انرژی خورشیدی بدست آورده است.
[ایتالیا رتبه نخست جهانی انرژی خورشیدی را دارد]

به گزارش جلفا بازار به نقل از ایرنا، ایتالیا با استفاده از انرژی تجدید پذیر ۳۸ درصد مصرف انرژی خود را تامین و بیش از ۸۰۰ هزار دستگاه یا وحد جذب انرژی تجدید پذیر در سراسر این کشور کار می کند.
به عقیده این اتحادیه، ایتالیا از نظر تاثیر انرژی خورشیدی بر مصرف انرژی، نخستین کشور جهان محسوب می شود.
تولید انرژی از منابع تجدید پذیر در عرض سه سال از ۸۴٫۸ به ۱۱۸ تراوات ساعت (TWh) افزایش یافته است.
ایتالیا از طریق این تاسیسات و همچنین کاهش مصرف انرژی وارداتی از منابع فسیلی، تولید تاسیسات مضر برای محیط زیست را کاهش داد و قیمت انرژی نیز از ۷۶ یورو برای هر مگاوات ساعت مصرفی به ۴۸ یورو میان سال های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۴ پایین آمد.
تمامی شهرهای ایتالیا (۸۰۴۷ شهر) مجهز به حداقل یک نیروگاه خورشیدی فتوولتاییک می باشد و در شش هزار و ۸۰۳ شهر نیز حداقل یک سامانه حرارتی خورشیدی نصب شده است. انرژی فتوولتاییک بیشترین گسترش را در میان شهرها یافته است و متوسط آن ۱۷۶٫۵ مگاوات ساعت در قبال یک هزار شهروند با قدرت مطلق ۹٫۷ مگاوات ساعت با توان پوشش کل نیاز انرژی برق آن است.
بر اساس داده های شرکت انتقال برق ایتالیا (ترنا)، در پایان سال ۲۰۱۴ میلادی مجموعا ۱۸٫۸۵۴ مگاوات نصب شده است.
همچنین ۷۰۰ شهر در ایتالیا مجهز به تاسیسات انرژی بادی است و بر اساس داده های ترنا، ۱۴٫۹تراوات ساعت برق برابر با نیاز برق بیش از پنج میلیون و ۵۰۰ هزار خانوار تولید می شود و همچنین ۳۲۳ شهر در استفاده از انرژی بادی برای تولید و مصرف برق خودکفا هستند.
یک هزار و ۱۶۰ شهر در ایتالیا نیز مجهز به نیروگاه های کوچک آبی هستند که مجموعا ۱۳۵۸ مگاوات ساعت برق تولید می کند و سالانه بیش از۵٫۴ تراوات ساعت برابر با نیاز انرژی دو میلیون خانواده را تامین می کند.
در ۱۰ سال اخیر منابع تجدید پذیر کمک بسزایی به تغییر سامانه تولیدو مصرف انرژی ایتالیا کرده و امروزه تاسیسات و نیروگاه های انرژی های تجدید پذیر، با رشدی مداوم در تمامی هشت هزار و ۴۷ شهر این کشور گسترش یافته است و این در حالی که سال ۲۰۰۵ تنها ۳۵۶ نیروگاه وجود داشت و در سال ۲۰۰۷ به سه هزار و ۱۹۰ و در سال ۲۰۰۹ میلادی به شش هزار و ۹۹۳ واحد افزایش یافته و مجموعا به تولید بیش از ۳۸ درصد از برق مصرفی کمک می کنند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.