بیش از 96 هزار بازدید از جاذبه های تاریخی و فرهنگی آذربایجان شرقی

بیش از 96 هزار بازدید از جاذبه های تاریخی و فرهنگی آذربایجان شرقی

تبریز- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی گفت: از 27 اسفند سال 1394 تا پایان ششمین روز فروردین سال جاری 96 هزار و 614 نفر از جاذبه های تاریخی و فرهنگی این استان بازدید کردند.
[بیش از 96 هزار بازدید از جاذبه های تاریخی و فرهنگی آذربایجان شرقی]

به گزارش جلفا بازار به نقل از روز شنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، فرزین حق پرست افزود: این میزان بازدید از 25 موزه و مکان تاریخی تحت نظارت میراث فرهنگی آذربایجان شرقی ثبت شده است.
وی گفت: کلیسای ‘ سنت استپانوس’ در جلفا با بیش از 17 هزار و 561 نفر بازدید تا پایان روز ششم نوروز 95 ، مقام نخست استان را به خود اختصاص داده است.
وی افزود: موزه آذربایجان در تبریز و رصدخانه مراغه نیز به طور مشترک بیشترین آمار بازدیدکننده را به خود اختصاص دادند.
وی بازار تاریخی تبریز و عمارت شهرداری را جزو جذاب ترین و پر بازدیدترین اماکن گردشگری استان اعلام کرد و افزود: مجتمع لاله پارک تبریز نیز مورد استقبال گردشگران نوروزی قرار گرفته است.
دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان با اشاره به استقرار تیم های نظارتی در نقاط مختلف شهر و به خصوص اماکن گردشگری افزود: از آغاز فعالیت ستاد اجرایی خدمات سفر تا به امروز یک هزار و 298 مورد نظارت از تأسیسات و مؤسسات گردشگری انجام شده است.
حق پرست ادامه داد: از این تعداد 418 بازدید از مراکز اقامتی، 471 بازدید از رستوران ها و مراکز پذیرایی بین راهی، 131 بازدید از دفاتر خدمات مسافرتی و 269 بازدید از مراکز اقامتی موقت مانند کمپ ها، مهمانسراها و خانه های مسافر انجام شده است.
وی افزود: تاکنون 74 مورد تذکر، 4 فقره اخطار کتبی و 20 مورد تشویق از سوی تیم های نظارتی صادر شده است.
آذربایجان شرقی با حدود سه میلیون و 800 هزار نفر جمعیت، بزرگترین و پرجمعیت ترین استان شمال غرب کشور و از مناطق مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.