روز تئاتر در منطقه آزاد ارس

روز تئاتر در منطقه آزاد ارس

به گزارش جلفابازار، از ظهر امروز اجراهای جشنواره تئاتر خیابانی ارس دوباره آغاز می شود. بازارها و مجتمع های مشاهیر آذربایجان، آراز و رفاه جلفا امروز میزبان گروه های نمایشی هستند که بیشتر پیرامون آداب و رسوم نوروزی منطقه آرذبایجان اجرای تئاتر خواهند داشت. ساعت 12، 16 و 18 ساعاتی است که به ترتیب نمایش های نوروز خالچاسی، بیر اووش یاریم اووش و سایاچی به روی صحنه می رود.

بعدازظهر امروز هم در محل آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی جلفا گروه هنری شب های آشنا نمایش گره کور را به روی صحنه می برد. این تئاتر از ساعت 17:30 شروع می شود.
در جلفا همچنین برنامه های تفریحی مانند بالن سواری، زیپ لاین و پاراگلایدر دایر است و اگر شرایط جوی اجازه دهد، علاقه مندان به رشته های ورزشی هیجانی امکان استفاده را خواهند داشت.
نمایشگاه صنایع دستی در کنار کمپ عشایر و نمایشگاه مجسمه های مومی مشاهیر دنیا هم امروز در جلفا پذیرای گردشگران نوروزی جلفا است، ضمن اینکه ویژه برنامه های فرهنگی و هنری برای کودکان و نوجوانان مانند روزهای گذشته به انجام می رسد. مسابقه قرآن بخوان و جایزه بگیر و تریلی شادی از جمله این برنامه هاست. برنامه ثابت این روزهای منطقه آزاد ارس یعنی دیدار با خانواده های معظم شهدا و اقامه نماز جماعت در پارک ها و مراکز پربازدید مرکز منطقه آزاد ارس نیز جزو برنامه های پیش بینی شده برای امروز است.

در محدوده خداآفرین هم صبح امروز یک صعود و طبیعت گردی به انجام رسید و نمایشگاه صنایع دستی و ویژه برنامه های مربوط به جشنواره عشایر نیز برگزار خواهد شد. مسابقه تفریحی ماهیگیری تفریحی و مسابقه قایقرانی خانوادگی هم مانند روزهای قبل دایر است.

در نوردوز اما نمایشگاه صنایع دستی و چادرهای عشایری مستقر در محور گردشگری این منطقه لحظات نابی را برای گردشگران نوروزی منطقه آزاد ارس رقم خواهد زد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.