اعلام برنامه های سیزدهمین روز ستاد نوروزی ارس

در حالی که مسافرت های هموطنانمان و گردشگران خارجی به منطقه آزاد ارس در ایام تعطیلات نوروز به اوج خود رسیده است، برنامه های ستاد نوروزی این منطقه آزاد در سیزدهمین روز همچنان ادامه دارد.
به گزارش جلفابازار به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد ارس، امروز یکشنبه در جلفا برنامه های مفرح ورزشی به همراه ویژه برنامه های فرهنگی و هنری اجرا می شود که از مهم ترین این برنامه ها می توان به ادامه اجراهای جشنواره تئاتر خیابانی اشاره کرد.
از دیروز اجراهای جشنواره تئاتر خیابانی منطقه آزاد ارس به صورت محدود از سر گرفته شده است و امروز هم گردشگران این منطقه آزاد می توانند در کنار حضور در مجتمع های تجاری و لذت بردن از خرید نوروزی در جلفا به تماشای نمایش های برتر راه یافته به بخش مسابقه جشنواره تداتر خیابانی ارس بنشینند. این تئاترها بیشتر حول محور نمایش آداب و سنن زیبای نوروزی خطه آذربایجان و فرهنگ فولکلور این منطقه هستند. به گفته مسئولان دبیرخانه جشنواره مزبور اجراهای رسمی این دوره از جشنواره تئاتر خیابانی ارس از سه شنبه این هفته به روی صحنه خواهد رفت.
نمایش گره کور توسط گروه هنری شب های آشنا هم امروز در محل آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی جلفا اجرا می شود. ساعت اجرای این نمایش 17 و 30 دقیقه اعلام شده است.
کودکان و نوجوانان مسافر ارس در نوروز امسال هم قادر خواهند بود امروز به مانند روزهای گذشته تماشاگر ویژه برنامه فرهنگی و هنری خودشان با عنوان تریلی شادی باشند. تریلی شادی معمولا در دو سئانس 11 و 16 در محل مجتمع های تجاری پربازدید اجرا می شود.
این گروه از مهمانان نوروزی ارس همچنین با شرکت در مسابقه ارزشی قرآن بخوان و جایزه بگیر می توانند یادگاری های خوبی از این منطقه آزاد ارس به همراه خود به شهرهایشان ببرند که این یادگاری معنویت توام با هدیه ویژه ارس است.
همزمان با این برنامه ها نمایشگاه صنایع دستی در جلفا آماده پذیرایی از گردشگران نوروزی است. این نمایشگاه در محل بازار روس ها دایر بوده و از ساعت 9 صبح تا 22 به روی بازدیدکنندگان باز است.
امکان استفاده مهمانان نوروزی از برنامه های مهیج ورزشی و سرگرمی شامل بالن سواری، کارتینگ، زیپ لاین، پینت بال و بیلیارد هم وجود دارد که به تناسب علاقه هر یک از مهمانان دقایق و ساعات فراموش نشدنی را رقم خواهند زد.
گردشگران نوروزی در جلفا همچنین می توانند در مسابقه انتخاب برترین تخم مرغ غول پیکر شهری رنگ آمیزی شده که در محل ورودی این شهر، روبروی دانشگاه پیام نور نصب شده است، شرکت کنند. برای شرکت در این مسابقه کافی است کد هر تخم مرغ به سرشماره 3000851515 پیامک شود.
در محدوده خداآفرین اما با یک برنامه موسیقایی و با یک برنامه مفرح ورزشی به استقبال مهمانان نوروزی رفته می شود. در جریان برنامه موسیقایی گروه ائل باخچاسی از ساعت 16 در محل سالن همایش های منطقه آزاد کنسرت موسیقی محلی خواهند داد. این کنسرت با حضور هنرمندان ارسباران برگزار می شود.
در برنامه مفرح ورزشی هم خانواده های مختلف می توانند از ساعت 15 در مسابقه قایقرانی خانوادگی که در سایت قایقرانی دریاچه پشت سد خداآفرین برگزار می شود، شرکت کنند.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.