تئاتر، مشوق ما به خوب زیستن در جهان است

تئاتر، مشوق ما به خوب زیستن در جهان است

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، حسین آذرنیا در پیامی به مناسبت روز جهانی تئاتر با اشاره به ویژگی های این هنر شریف در بین اقشار مختلف اجتماعی گفت: تئاتر به سبب ایجاد حس باورپذیری میان مخاطب و هنرمند، واسطه ارزشمندی برای انتقال پیام است و همواره مورد توجه محافل فرهنگی و هنری جهان امروز قرار گرفته است.

وی تئاتر را یکی از اصیل ترین هنرهای جهان توصیف کرد و افزود: این هنر به واسطه بهره مندی خود از سابقه طولانی در همزیستی با نوع بشر، همواره مورد توجه مردم نیز بوده است و بسیاری از شاهکارهای عرصه ادبیات، فرهنگ و اجتماع از طریق این هنر تاثیر مستقیم یا غیر مستقیم خود را گذارده اند.

وی با بیان اینکه یکی از وظایف تئاتر، تلاش برای ساختن شهری ایده آل و مناسب است افزود: این هنر به واسطه ویژگی های فنی خود می تواند در اصلاح رفتار شهروندان در ساحت شهر، تاثیر بگذارد و ناراستی ها و ناهنجاری ها را گوشزد نماید.

آذرنیا افزود: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز نیز با حمایت از هنر تئاتر در مقام یک هنرهای عمومی و باسابقه در تبریز و نیز برگزاری منظم و قاعده مند جشنواره تبریزیم، گامی در راستای تکوین شهری سالم برداشته است و می کوشد در این راستا از حضور و نقش هنرمندان شاخص تبریز بهره ببرد.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، ابراز امیدواری کرد که نتیجه تلاش های سازمان متبوع وی به ایجاد نتیجه ای مطلوب در شهر تبریز و رفتار شهروندان بدل شود.

وی استقبال گسترده از این جشنواره از سوی شهروندان، اساتید هنری و هنرمندان این رشته را دلیلی برای موفقیت برنامه های این سازمان در خصوص تئاتر عنوان کرد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.