اسکان روزانه 2000 گردشگر در مرکز نوردوز منطقه آزاد ارس

اسکان روزانه 2000 گردشگر در مرکز نوردوز منطقه آزاد ارس

رئیس کمیته نوردوز ستاد تسهیلات سفر منطقه آزاد ارس از اسکان روزانه 2000 گردشگر نوروزی این محدوده از منطقه آزاد ارس در ایام تعطیلات عید امسال خبر داد.
به گزارش جلفابازار به نقل ازاداره کل روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد ارس، امیر آقازاده اظهار کرد: اسکان این تعداد گردشگر نوروزی با آماده سازی و تجهیز حدود 450 اتاق، سوئیت و کمپ ویژه نوروزی ممکن شده است.
وی اظهار کرد: یک باب هتل آپارتمان با ظرفیت اقامت 20 نفر، زائرسرای امامزاده سیدمحمدآقا نوجه مهر به تعداد 250 باب، زائرسرای امامزاده شعیب دوزال با ظرفیت 150 نفر و چهار مدرسه با 25 کلاس درس هر روز با ظرفیت صددرصدی پذیرای مهمانان و گردشگران نوروزی محدوده نوردوز است.
رئیس کمیته نوردوز ستاد تسهیلات سفر منطقه آزاد ارس افزود: در ایام تعطیلات و در هفته نخست عید، به همت سازمان منطقه آزاد ارس ویژه برنامه های فرهنگی، هنری و ورزشی اجرا شد که شامل نمایشگاه صنایع دستی و سوغات محلی، جنگ شادی با عنوان جشن عیدانه و یک دوره مسابقات بومی محلی بود.
آقازاده اضافه کرد: هم اکنون نیز کمپ عشایر در جوار پایانه مرزی نوردوز دایر است که امکان آشنا شدن گردشگران نوروزی با چگونگی زندگی کوچندگان عشایر را فراهم می کند. این کمپ هر روز تا سیزدهم فروردین از ساعت 9 صبح تا ساعت 22 آماده بازدید علاقه مندان است.
به گفته وی، در این کمپ برنامه های مفرح مانند شترسواری و اسب سواری به انجام می رسد و با نان، آش و دوغ محلی از مهمانان پذیرایی می شود.
رئیس کمیته نوردوز ستاد تسهیلات سفر منطقه آزاد ارس همچنین از برنامه ریزی برای اجرای جشن سالروز تثبیت نظام جمهوری اسلامی در 12 فروردین در این محدوده به عنوان دیگر ویژه برنامه نوروزی محدوده نوردوز منطقه آزاد ارس خبر داد.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.