توجه ویژه به ظرفیت بازار در برنامه های نوروزی امسال ارس

توجه ویژه به ظرفیت بازار در برنامه های نوروزی امسال ارس

قائم مقام ستاد تسهیلات سفر منطقه آزاد ارس گفت: با بررسی برنامه های ستاد نوروزی ارس در سال های گذشته، توجه ویژه به ظرفیت بازار و اصناف در چارچوب برنامه های نوروزی امسال منطقه آزاد مورد تاکید اعضای ستاد قرار گرفت و برنامه های نوروز 95 نیز با این محور عملیاتی شد.
به گزارش جلفابازار به نقلاز اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد ارس، یوسف داداش زاده اظهار کرد: برخلاف سال های قبل برنامه ریزی رویدادهای مختلف نوروزی در ستاد 95 به گونه ای انجام گرفت که با زمان بندی مناسب برنامه ها و در عین حال ارتقای کیفیت آنها فرجه زمانی مناسبی برای گردشگران جهت دیدار از بازارهای سنتی و مدرن جلفا ایجاد شود.
وی با بیان اینکه خرید از بازار متنوع جلفا یکی از مهم ترین انگیزه های مسافرت گردشگران به منطقه آزاد ارس در ایام نوروز است، اضافه کرد: با این تدبیر، هم رضایتمندی گردشگران نوروزی حاصل شده و هم زمینه رونق اقتصادی منطقه و ایجاد احساس خشنودی در بین اصناف و بازاریان فراهم گردیده است.
قائم مقام ستاد تسهیلات سفر منطقه آزاد ارس اضافه کرد: در همین راستا حتی برگزاری بسیاری از ویژه برنامه های نوروزی ارس به داخل فضای بازارهای جلفا کشانده شد تا به این ترتیب از زمان گردشگران برای حضور در برنامه های فرهنگی و هنری و حضور در بازار بهترین استفاده را کرده باشیم.
وی افزود: هرچند بازار و حوزه فضای کسب و کار اصناف خرد در جلفا و منطقه آزاد ارس نوپا و جوان است اما روز به روز رفتار و منش بازاریان در مواجهه به گردشگران پخته تر می شود و به تدریج بازار جلفا خود را به عنوان یکی از مولفه های اثرگذار در جذب گردشگر به ویژه در ایام نوروز تثبیت می کند.
داداش زاده تصریح کرد: در تعریف سناریوهای مختلف برای نوروز 95، هر یک از اعضای ستاد تسهیلات سفر منطقه آزاد ارس خود را به جای گردشگر نوروزی قرار دادند و قرار گذاشتیم در تعریف یک پکیچ مسافرتی دو یا سه روز امکان استفاده مهمانان از همه پتانسیل ها به ویژه بازار لحاظ شود و علاوه بر متنوع سازی برنامه ها از خستگی آنان جلوگیری شود و اکنون می توانیم با قاطعیت ادعا کنیم که در طراحی و عملیاتی کردن این هدف مهم موفق بوده ایم.
وی ابراز رضایتمندی مستقیم و غیرمستقیم گردشگران و مهمانان نوروزی ارس از این شیوه برنامه ریزی را موید این ادعا دانست و گفت: راز حاصل شدن این توفیق تاکید بر ارتقای خدمت رسانی به گردشگران بوده است.
معاون سازمان منطقه آزاد ارس افزود: شعار محوری ستاد تسهیلات سفر کشور «نوروزی شاد با سفری ایمن» بود و در ستاد نوروزی منطقه آزاد ارس هم این شعار با احساس مسئولیت بیش از گذشته عوامل کمیته امداد و نجات که نقطه قوت ما به حساب می آید، عینیت پیدا کرده است.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.