استقبال از مسابقه نوروزی «قرآن بخوان،جایزه بگیر» در ارس

استقبال از مسابقه نوروزی «قرآن بخوان،جایزه بگیر» در ارس

رئیس کمیته فرهنگی هنری ستاد تسهیلات سفر منطقه آزاد ارس اظهار کرد: از مسابقه نوروزی «قرآن بخوان، جایزه بگیر» استقبال چشمگیری شده است.

به گزارش جلفابازار به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل منطقه آزاد ارس، ابراهیم نصیری گفت: این مسابقه که برای گروه سنی کودک و نوجوان طراحی شده است، در مرحله اجرا مخاطبانی فراتر از حد پیش بینی ها داشته که نشان از موفقیت معاونت فرهنگی اجتماعی گردشگری سازمان منطقه آزاد ارس در طراحی و اجرای این ویژه برنامه نوروزی دارد.

وی افزود: این برنامه سرگرم کننده و در عین حال معنوی توسط کارشناسان خبره اداره تبلیغات اسلامی جلفا و به دنبال انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک با این اداره به انجام می رسد و اجرای آن تا سیزدهم فروردین در مراکز پربازدید گردشگری جلفا ادامه دارد.

نصیری با تاکید بر اینکه توجه به قرآن و مفاهیم قرآنی در طول سال مورد توجه سازمان منطقه آزاد ارس است، اضافه کرد: در همین راستا اجرای مسابقات قرآنی طی دو سال گذشته در منطقه آزاد ارس بنبان گذاشته شد.

مدیر فرهنگی سازمان منطقه آزاد ارس افزود: علاوه بر این دوره های تخصصی آموزش قرآن کریم در این منطقه آزاد به جد در حال برگزاری است و در آخرین جلسه شورای قرآن منطقه آزاد ارس مقرر شد برای سال جاری برنامه ریزی دقیق تری تحت نظارت امام جمعه جلفا صورت گرفته و همه دستکاه های مرتبط با موضوع به مسئولیت خود عمل کنند.

نصیری یادآور شد: در اجرای اهداف پیش بینی شده قرآنی در منطقه آزاد ارس، طی سال گذشته بیش از دو هزار جلد قرآن کریم، مفاتیح الجنان و نهج البلاغه در مساجد و نمازخانه های این منطقه آزاد توزیع شد ضمن اینکه برگزاری مسابقات مختلف مفاهیم قرآنی در قالب رقابت های کتابخوانی از دیگر برنامه های پارسال بود.

کپی رایت © 2019 جلفابازار. حقوق انتشار محفوظ است.